Top Stories

Grid List

Připravili jsme pro vás nabídku pracovních míst ve výbežku tak, jak je nabízejí různé portály. Nemůžeme ručit za jejich úplnost ani plnou funkčnost, snad vám ale nabízíme přehled, který může pomoci, jestli práci opravdu hledáte. Nebo pokud práci nabízíte, napište nám.

Tak se nám vítězný sněhový únor zvolna přesouvá do jarního března a akce v podstatě žádné. Nebo možná jen nejsem schopen žádné nikde odhalit...

Ve Varnsdorfu i letos den po Masopustním průvodu v neděli 26. února 2017 proběhl na zimním stadionu Karneval na ledě se Školičkou bruslení.

V sobotu 25. února 2017 se konala masopustní obchůzka také v Krásné Lípě, samozřejmě v režii souborů Lužičan a Dykyta.

V sobotu 25. února 2017 se ve Varnsdorfu konal tradiční masopustní průvod městem.

Někdy to vyjde, někdy to prostě nevyjde. Omlouvám se všem, které jsem nestihl pozvat, omlouvám se všem, na jejichž akce jsem nestihl nikoho pozvat. Tak aspoň něco.

Úvodní tlak z první třetiny nedokázali domácí zužitkovat, ve druhé třetině dostali branku a ani tlak a dokonce ani celou řadu přesilovek (ani tu, kdy hráli v pěti proti třem!) nedokázali využít a tak, i když v poslední třetině skórovali (paradoxně) ve vlastním oslabení, Kometa dokázala dát rozdílový gól a skjvěle ji zachytal brankář Čiliak a veze si do Brna všechny tři body.

Po první, svižné třetině, vedl domácí tým dva nula, ve druhé třetině přidali gól hosté a zdálo se, že by mohl vyjít můj tip na výsledek 4:1, zvláště když domácí trefili branku ještě před koncem třetiny. Tato branka však nebyla uznaná pro předcházející přihrávku rukou.

V sobotu 18. února 2017 sehrálo ženské volejbalové mužstvo TJ Slovan Varnsdorf A další zápas krajského přeboru, tentokrát proti TJ Lokomotiva Liberec B.

V sobotu 11. února 2017 se ve sportovní hale ve Varnsdorfu konal další ročník kvalifikačních závodů na mistrovství republiky v olympijském šplhu, který nyní nese název Memoriál Karla Hofmana.

V sobotu 4. února 2017 sehrálo ženské volejbalové mužstvo TJ Slovan Varnsdorf A svůj letošní první zápas proti TJ Tesla Stráž nad Nisou A.

V neděli 29. ledna 2017 se ve varnsdorfské sportovní hale konalo III. kolo krajské volejbalové soutěže mladších žákyň ve 4-kovém volejbale "O pohár předsedy libereckého kraje".

V neděli 26. února 2017 bylo jako odpolední představení pro děti v Městském divadle ve Varnsdorfu k vidění divadelní zpracování veleznámé pohádky Princové jsou na draka.

úterý 21. února 2017 se v koncertním sále Základní umělecké školy ve Varnsdorfu uskutečnil další žákovský koncert školního roku 2016/2017.

Turnovský divadelní svátek, festival Modrý kocour, se v roce 2017 rozrostl. K dlouhé řadě představení přibyla i herecká dílna. Na tu, která se měla věnovat divadelnímu svícení pro nedostek účastníků, bohužel, nedošlo.

Slavný příběh francouzského pohádkáře Charlese Perraulta o Auroře, která se píchne o trn a usne na sto let, zpracoval Petr Iljič Čajkovskij do baletního opusu v roce 1889. Režie, úpravy libreta a choreografie baletu se v libereckém Divadle F. X. Šaldy ujal Daniel Záboj, který se do Liberce vrací po pěti letech (pro DFXŠ připravil tituly Harald, hvězda se vrací! či Tančírnu nevyslovených přání).

Jsou knihy, které se nadají zdramatizovat natož pak hrát, přesto je však možné je uvést na divadle a způsobit tak divákům nečekaný zážitek, jak se to povedlo v Liberci v Naivním divadle, kde takhle sáhli po knize Atlas odlehlých ostrovů německé spisovatelky Judith Schalansky a uvádějí ji pod (skoro mystickým) názvem Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých.

V pondělí 20. února 2017 bylo v Městském divadle Varnsdorf hned dvakrát k vidění představení pro nejmenší na motivy známého večerníčkového seriálu Jen počkej, zajíci! v provedení Divadla Applause Praha.

mana

_inzerce_

Top Stories

Grid List

Tak se nám vítězný sněhový únor zvolna přesouvá do jarního března a akce v podstatě žádné. Nebo možná jen nejsem schopen žádné nikde odhalit...

Kousek od centra Ústí nad Labem se skrývá velké překvapení - pár minut cesty po žluté turistické značce lze dojít na naučnou stezku Bertino údolí, kde se člověk na chvíli ocitne ve zcela jiném světě...

Sedím v novoborské kavárně a čekám. Ale ne zas nějak dlouho. Sotva třetina kávy je upitá, když se otevřou dveře a vejde Michal Vaněk (MV). „ Ahoj, Kuba přijde za chvilku,“ omlouvá kolegu, který měl přijít s ním. Čekáme další třetinu nápoje, když venkovní příšeří vpustí do kavárny Jakuba Horáka (JH). Je objednáno, je usazeno u malého stolku, nad kterým svítí tlumená lampa. Sedím si tu s třetinou kapely Zhasni.

Ne, nejde o nějakou dopravní kalamitu nebo šprajc saských řidičů, jak by se nabízelo. Tyhle autobusy stojí „na zadcích“ na náměstí u kostela Frauenkirche už od začátku února a trčet k nebi je tam nechal německo-syrský umělec Manaf Halbouni. V místě to prý vyvolalo vášně nevole i vole,  trochu se o tom mluvilo na české straně, a teď, po pár týdnech je, zdá se, zatím klid. Tak jsem se zašel podívat na vlastní oči.