Top Stories

Grid List

V sobotu 17. června 2017 se na náměstí v Krásné Lípě konal tradiční staročeský jarmark, spojený s ukázkou festivalu dechové hudby, probíhajícího v Děčíně a České Kamenici.

Poslední předprázdninový konec týdne.

Připravili jsme pro vás nabídku pracovních míst ve výbežku tak, jak je nabízejí různé portály. Nemůžeme ručit za jejich úplnost ani plnou funkčnost, snad vám ale nabízíme přehled, který může pomoci, jestli práci opravdu hledáte. Nebo pokud práci nabízíte, napište nám.

V pondělí 12. června 2017 byl slavnostně pro veřejnost otevřen zrekonstruovaný městský stadion v Rumburku a velkou slávu doprovodil celodenní program.

Novinkou letošního léta v Loretě Rumburk je zpřístupnění památky i v neděli a hra se šiframi. V rumburské barokní památce se o letních měsících pořádají, např. specializované prohlídky, výstava fotografií a odpustková slavnost.

V pátek 9. června 2017 se v areálu ZŠ Edisonova Varnsdorf konala Zahradní slavnost ke konci školního roku.

Minulý týden jsem u sportovních her I. stupně základních škol po florbalu bohužel basket sledovat nemohl (a přišel tak o závěrečné celkové vyhodnocení), u II. stupně jsem po florbalu ve středu 16. června 2017 sice ve varnsdorfské sportovní hale basketbal viděl, ale celkové vyhodnocení opět ne (protože o den později se pokračovalo plaveckými disciplínami v bazénu).

Po soutěži I. stupně varnsdorfských základních škol se v úterý 13. června 2017 ve sportovní hale dostalo v rámci Letních sportovních her i na florbal II. stupně.

V pátek 9. června 2017 se u sportovní haly ve Varnsdorfu konal další ročník sportovního klání místních mateřských škol.

Hosté vedeni bývalým ligovým fotbalistou Vlastou Stožickým přijeli s několika mladými hráči a s cílem neprohrát. Domácí fotbalisté však měli před závěrečnou Dokopnou velkou chuť ukázat divákům, že fotbal hrát umí a že patří do první poloviny tabulky Krajského přeboru a ne tam kde přezimovali a až do 23. kola se i pohybovali. Po třech za sebou jdoucích rychlých brankách bylo jasné kdo je pánem na hřišti a nebýt další mnoha neproměněných šancí, mohla se točit ve Vilémově i „desítka“ !!! Pěkná divácká kulisa se bavila a co bylo nejdůležitější, že kromě pěkných akcí padlo i sedm krásných branek.

Rok uplynul jako voda a další ročník legendárního cyklistického svátku se kvapem blíží. Ačkoliv termín závodu je 2. září 2017, přihlašování je možné již od 15. června na internetových stránkách www.tourdezelenak.cz nebo osobně v Informačním centru na rumburském Lužickém náměstí. 

Olympiáda I. stupně základních škol ve Varnsdorfu pokračovala v úterý 6. června 2017 ve sportovní hale florbalem.

Ve čtvrtek 22/6/2017 otevřeli v libereckém Severočeském muzeu výstavu prací Vincenze Jankeho. Málem zapomenutý umělec se narodil Ve Skalici (1769) a zemřel v Novém Boru (1838), většinu života ale prožil v německém Ausburgu.

V úterý 20. června 2017 se v aule rumburského gymnázia uskutečnil společný koncert dvou gymnaziálních sborů - domácího N.T.C. a Tutti Pazzi z Lovosic.

Prologem letošních Mikulášovických městských slavností byl páteční koncert/zábava ve Slovanském domě se skupinou Viva Italia, která jakožto moravský revival se zaměřením na italskou pop music 80. let nabízela k tanci i poslechu italské hudební hity z toho období.

William Shakespeare napsal komedii (vyprávějící o dvou párech – sladce zamilovaných Claudiovi a Heře a jízlivých a výmluvných Benedettovi a Beatricii) Mnoho povyku pro nic v roce 1599, tedy ještě těsně před tím, než zvážněl a než začal psát tragédie a po pravdě není povyk taková pecka, jako třeba Zkrocení zlé ženy. Na jevištích se však drží více než čtyřista let a lepší ocenění dramatického textu neexistuje. Takže mistrovo dílo zpochybňovat nebudu, to se rozumí.

Po pěti letech se vrátil do České republiky americký spisovatel C. D. PAYNE, aby tu propagoval svou nejnovější knihu ZÁZRAK V PLECHOVCE. Děje se tak na poměrně zběsilém turné s LISTOVÁNÍM (16 dnů / 30 měst).

Letošní třináctý festival českolipského hudebního festivalu Všudybud je minulostí. Osmačtyřicet kapel, přes tisícovka návštěvníků a myslím, že spokojenost na všech stranách. Letos jsem procházel areálem Vodního hradu a přesně, jako většina ostatních (viz dále), jsem si užíval kapely, atmosféru a setkávání s přáteli. Hudebním vrcholem byli MidiLidi, The Spermbankers, Terne Čhave. Vltava je pro mě stále příliš akademická a Milan Knížak legrační. Podrobnější hodnocení od Milana Bárty najdete tady->

mana

_inzerce_

Top Stories

Grid List

Města si obvykle lidé postaví z toho, co je poblíž a čeho je dostatek. Známe to ostatně sami za svých domovů, zvláště těch starších, kdy se ve zdech střídá třeba čedič s pískovcem, o dřevěnkách ani nemluvě. V Itálii to samozřejmě není o moc jiné.

Ještě nedávno (tři roky zpátky) byl milovaný ústecký činoherák v krizi, přišel o budovu na Střekově a vypadalo to skoro na konec této činohry v Ústí. Přišlo Hraničářské intermezzo, pak přes různé peripetie navrácení budovy a stěhování zpět a následně dohoda s magistrátem o provozu a financování. 

Dnes kráčí Činoherní studio s hlavou vztyčenou ke konci pětačtyřicáté sezóny a z pohledu zaníceného a velmi častého diváka a návštěvníka, kterým se cítím být, jde o sezónu úžasnou. A tak jsem při té příležitosti trochu vyzpovídal současného ředitele Jiřího TRNKU (který je, pokud to nevíte, také ředitelem Městského divadla v Děčíně).

Tak poslouchám, jak za okny konečně šumí déšť, a myslím na dešťovku. Ne tedy konkrétně na tu, co teď padá, ani na tu žížalu, co s ní kočička pejskovi zašila gatě, ale na tu ministerskou, stomilionovou, co se po ní tak zaprášilo (bodejť, to sucho přece). Myslím na ni … a nějak mi to nedává smysl.