Top Stories

Grid List

Varnsdorfská mateřská škola Zahrádka pokračuje v osvětovém tažení o možnostech zdravého stravování a na čtvrtek 27. dubna 2017 připravila další akci.

Zatímco před nedávnem ve Výběžku ukončil svůj běh Štěpán Dvořák, který testuje svoje limity, v pondělí naopak ve Výběžku začal běh zcela jiný s konkrétním obsahem.

Od roku 1721 stávala při cestě z obce Brtníky na Vlčí Horu kamenná kaplička. Lhostejnost a vandalizmus vedli ke zničení této kapličky.

Aprílový měsíc končí a před námi je měsíc lásky, do kterého vstoupíme upalováním čarodějnic. 

Dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na slavnostní křest knihy ke 100. výročí Rumburské vzpoury. 

V krásném prostředí areálu vodního hradu Lipý proběhne ve dnech 9. a 10. června 2017 již 13. ročník českolipského hudebního festivalu Všudybud.

Pokud jsem v minulém školním roce jako učitel tělesné výchovy a garant družstva označil účast našich děvčat v celostátním Superfinále Středoškolské futsalové ligy za neuvěřitelnou, musím s radostí letošní účast označit jako fantastickou. 

Vzhledem k vývoji situace v divizi a v Ústeckém krajském přeboru bude nyní asi již každý náš zápas do konce soutěže existenční a několikrát se bude hrát vlastně o šest bodů, jako tomu bylo nyní s Horním Jiřetínem. Zápas to mohl být klidný, kdybychom dokázali proměnit nějakou tu šanci navíc, ale to se nepodařilo ani když jsme výrazně pozměnili sestavu, ale získali jsme alespoň díky brance Čonky - hubené, ale veledůležité vítězství. Hosté udělali v týdnu superposilu – exsparťana Jana Šimáka z Německa, ale ten se jim k tomuto utkání nedostavil. Škoda nepříjemné zimy, neboť přišlo na zápas pouze 110 diváků, což je polovina toho co u nás byla na první mistrovský zápas !!! Snad se zlepší počasí a s ním i naše výsledky, aby ta kulisa na hřišti byla početnější, na jakou jsme léta u nás zvyklí.

V neděli 23. dubna 2017 se kolem Městského divadla Varnsdorf konal 13. ročník běžeckého závodu Kdo uteče, vyhraje.

Do Proboštova, na poslední celek tabulky, jsme odjížděli i s plným BUSem fanoušků vydolovat alespoň bod, abychom nebyli zcela na dostřel poslednímu místu v tabulce. Bohužel naše tradiční střelecká potence resp. impotence nás opět připravila o body. Ke vší úctě k domácím to byl jednoznačně celek, který byl k poražení, ale na jejich velice hrbolatém terénu jsme se přizpůsobili jejich hře, to znamená, že jsme skoro vůbec nekombinovali a jednoduše se nedostávali hlavně v první půli na dostřel jejich branky. Navíc jsme hráli od 63.minuty přesilovku, ale i v ní jsme ještě i inkasovali a bylo vymalováno.

Druhý zápas o titul měl tři skoro identické třetiny: hosté se ujali vedení, domácí dotáhli a hrálo se dál. Možná by to tak bylo i v prodloužení, kdyby nerozhodoval zlatý gól

Hokejová extraliga dospěla k finálové sérii a k prvnímu zápasu přijeli brněnští do Liberce. Tradičně vyprodaný stadion viděl napínavý hokej, navrch měla nakonec Kometa a i když vyhrála jenom o gól, bere první bod a libereckým Tygrům vzala hned napoprvé výhodu domácího stadionu.

Ve čtvrtek 27. dubna 2017 zavítal do Varnsdorfu kytarista Pavel Steidl, aby vystoupil v aule na posledním koncertě aktuální sezóny Hudebních setkání 2016/2017.

Ve středu 26. dubna 2017 do Městského divadla ve Varnsdorfu po čase zavítal bavič Karel Šíp se svou talk show Minipárty a hostem - Josefem Aloisem Náhlovským.

úterý 25. dubna 2017 se v koncertním sále Základní umělecké školy ve Varnsdorfu uskutečnil další žákovský koncert školního roku 2016/2017.

V sobotu (22/4/2017) uvedli v Činoherním studiu v Ústí nad Labem další premiéru sezóny, dramatizaci textu Maxe Frische Homo Faber (kniha 1957, film 1991).

V pátek 21. dubna 2017 večer dorazilo z Kanady do varnsdorfské Lidové zahrady jazzové Parc X Trio.

V pátek 21. dubna 2017 se v sále Lidové zahrady ve Varnsdorfu uskutečil 18. ročník přehlídky jazzových a tanečních orchestrů základních uměleckých škol.

mana

_inzerce_

Top Stories

Grid List

Aprílový měsíc končí a před námi je měsíc lásky, do kterého vstoupíme upalováním čarodějnic. 

Po nějaké době mě vítr s přáteli zavál na zámek v Ploskovicích, do míst, kde je k Litoměřicím jen kousek a hraniční hory už skoro zůstávají za zády. Vydal jsem se sem jen tak, na místo které vlastně znám a od kterého jsem nečekal nic víc, než sobotní výlet a oprášení vzpomínek. Ale ono přece! Ono se vyplatí jen tak křižovat krajem! Ono se na leccos narazí...

Sedím v novoborské kavárně a čekám. Ale ne zas nějak dlouho. Sotva třetina kávy je upitá, když se otevřou dveře a vejde Michal Vaněk (MV). „ Ahoj, Kuba přijde za chvilku,“ omlouvá kolegu, který měl přijít s ním. Čekáme další třetinu nápoje, když venkovní příšeří vpustí do kavárny Jakuba Horáka (JH). Je objednáno, je usazeno u malého stolku, nad kterým svítí tlumená lampa. Sedím si tu s třetinou kapely Zhasni.

Nejdřív byl strom

a nebo cesta?

To vědí jen oni