Top Stories

Grid List

Moc času do konce letošních prázdnin už nezbývá a tak se některá místa pokoušejí dohnat, co přes léto zameškala.

Připravili jsme pro vás nabídku pracovních míst ve výbežku tak, jak je nabízejí různé portály. Nemůžeme ručit za jejich úplnost ani plnou funkčnost, snad vám ale nabízíme přehled, který může pomoci, jestli práci opravdu hledáte. Nebo pokud práci nabízíte, napište nám.

Připravili jsme pro vás nabídku pracovních míst ve výbežku tak, jak je nabízejí různé portály. Nemůžeme ručit za jejich úplnost ani plnou funkčnost, snad vám ale nabízíme přehled, který může pomoci, jestli práci opravdu hledáte. Nebo pokud práci nabízíte, napište nám.

Barokní sakrální památka Loreta Rumburk ožije v sobotu 16. září 2017 od 10.00 do 17.00 h. zpěvem, pohádkami a divadlem v kostele. Děti čeká tvoření ve výtvarných dílnách. Dětské i dospělé návštěvníky pak půjčovna historických kostýmů z období renesance a baroka. Připraveny jsou komentované prohlídky s průvodcem.

V sobotu 12. 8. 2017 se na třicet zájemců připojilo v Království k pěší exkurzi "Putování za tajemstvím fukovských stromů".

Během pracovního týdne opět nic moc.

Champions Hockey League se opět po roce vrací do Home Credit Areny! Ve čtvrtek 24. srpna Bílí Tygři přivítají v 17 hodin vítěze základní části švédské Eliteserien Växjö Lakers a o dva dny později, v sobotu 26. srpna od 15:30, se pak v Liberci představí tým z exotické hokejové destinace velšský Cardiff Devils. Fanoušci se ovšem kromě konfrontace Bílých Tygrů s elitními evropskými kluby mohou těšit na mnoho dalšího.

Tento tým jsme měli doma v posledním zápase jara a hravě jej porazili v poměru 6:1. Jenže tým, který přijel na první zápas podzimu k nám nyní byl zcela jiný a navíc posílený několika hráči Á-týmu. Oba týmy daly do zápasu vše a nebýt smolné 82.minuty, kdy jsme během 20-ti vteřin dostali po našich chybách dvě branky, mohli jsme hrát v klidu a zvítězit daleko vyšším rozdílem branek. V nervózním závěru jsme ale přeci jen výhru udrželi a všechny tři důležité body jsou doma.

Letošní 31. ročník se koná v sobotu 12. srpna 2017 a jeho dějištěm je tradičně areál hřiště a koupaliště v Kytlicích.

Historie triatlonu v Kytlici se začala psát v osmdesátých letech minulého století, kdy se členové běžkařského oddílu z Polevska rozhodli uspořádat triatlon na krátké trati.

Tradičně první srpnovou sobotu, tedy tentokrát 5. srpna 2017, se konal již 24. ročník Houmrova triatlonu, po němž pravidelně následuje hudební festival.

V sobotu 29. července 2017 startoval ve Varnsdorfu 16. ročník Kolobjehu, recesistického závodu do studáneckého kopce.

V neděli 13. srpna 2017 v poutní bazilice minor Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Filipově pokračoval Mezinárodní hudební festival varhanní duchovní hudby.

V sobotu 12. srpna 2017 hostila Krásná Lípa v kostele sv. Máří Magdalény vzácného hosta - na koncert dorazil Vladimír Franz.

Součástí programu letošních Tolštejnských slavností v sobotu 12. srpna 2017 byla i vernisáž v galerii V podstávce  - " výstava velkoformátových fotografií obdivovatele skrytých půvabů zdejší krajiny" Jiřího Stejskala.

Oblastní galerie v Náchodě (v jízdárně u zámku) dostala ruské umění takříkajíc do referátu už dávno. Letos v létě nabízí hned dvě výstavy z vlastních sbírek doplněné ovšem i o četné zápůjčky z celé republiky.

Pavel Kantorek opustil republiku po osmašedesátém roce, a přesto doma trvale zůstal. Jeho kresby, které tu stihly vyjít, byly uchovávané jako vzácné relikvie, které ovšem na rozdíl od skutečných relikvií měly jinou a o to zázračnější schopnost. Rozesmívaly.

V přednáškovém sále v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě se v pondělí 7. srpna 2017 odehrála vernisáž výstavy děl Martina Frinda s názvem Ohlédnutí.

mana

_inzerce_

Top Stories

Grid List

Moc času do konce letošních prázdnin už nezbývá a tak se některá místa pokoušejí dohnat, co přes léto zameškala.

Tak prý nám ta naše země pomalu vysychá. Hlavně o Moravě se při tom mluví, najmě o té jižní. Tak se mi teď dostalo příležitosti přesvědčit se o tom na vlastní oči. Vyhradil jsem si na to týden v Modrých horách, na Vrbici, odkud bys do Velkých Pavlovic koštýřem dohodil a na druhou stranu do Čejkovických sklepů přes dva kopce dohlédl.

Ještě nedávno (tři roky zpátky) byl milovaný ústecký činoherák v krizi, přišel o budovu na Střekově a vypadalo to skoro na konec této činohry v Ústí. Přišlo Hraničářské intermezzo, pak přes různé peripetie navrácení budovy a stěhování zpět a následně dohoda s magistrátem o provozu a financování. 

Dnes kráčí Činoherní studio s hlavou vztyčenou ke konci pětačtyřicáté sezóny a z pohledu zaníceného a velmi častého diváka a návštěvníka, kterým se cítím být, jde o sezónu úžasnou. A tak jsem při té příležitosti trochu vyzpovídal současného ředitele Jiřího TRNKU (který je, pokud to nevíte, také ředitelem Městského divadla v Děčíně).

Tak poslouchám, jak za okny konečně šumí déšť, a myslím na dešťovku. Ne tedy konkrétně na tu, co teď padá, ani na tu žížalu, co s ní kočička pejskovi zašila gatě, ale na tu ministerskou, stomilionovou, co se po ní tak zaprášilo (bodejť, to sucho přece). Myslím na ni … a nějak mi to nedává smysl.