Mejlem
Typography

16. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica startuje již příští pátek.

Hudební přehlídku otevřou tóny Requiem za růžový měsíc, unikátní projek, který je poctou Nicku Drakeovi. Joel Frederiksen a Ensemble Phoenix Munich vystoupí ve festivalovém srdci, bazilice Všech svatých v České Lípě od 19 hodin. V prodeji je už jen posledních pár kusů vstupenek. Ujít by vám však neměly ani další koncerty, které budou v září následovat...

Druhý festivalový večer se uskuteční v sobotu 16. září v sugestivním prostoru kostela sv. Barbory v Zahrádkách, kam se můžete vypravit na tradiční Koncert při svíčkách. Letos se zde setkáte s cimbalistkou Zuzanou Lapčíkovou a kytaristou Vladislavem Bláhou. Pokud vás prostředí malebného kostela uprostřed polí, kam nevede vedení vysokého napětí, láká, pospěšte si, v prodeji je už jen 10 vstupenek.

Úvodní víkend 16. Lípy Musicy uzavře o den později sborový koncert v poutní bazilice ve Filipově u Rumburku. Festivalovým autobusem se můžete vydat na koncert výtečného Kühnova dětského sboru řízeného legendou prof. Jiřím Chválou. Pestrý program nazvaný příznačně Andělské hlasy nabídne české i světové sborové písně napříč staletími.

Druhý festivalový víkend odstartuje 22. 9. v ceněné obci Prysk a nabídne výjimečnou kombinaci exotického nástroje didgeridoo s krásným ženským hlasem. Česko-německý ansámbl Aurea v tomto obsazení představí skladby z Kodexu Speciálník a z odkazu Hildegardy von Bingen. Hledáte-li skutečně neotřelý hudební zážitek, neměli byste si unikátní večer nazvaný Zlato v Prysku nechat ujít. Lákavé je i prostředí kostela sv. Petra a Pavla, které po ambizióczní rekonstrukce září novotou...

V sobotu 23. září se můžete zaposlouchat se do dalšího nádherného hlasu a zatoulat se s Lípou Musicou do Labyrintu lásky. Ten pro festival připravil renomovaný ansámbl zaměřený na starou hudbu Collegium Marianum. Světově proslulá sopranistka Hana Blažíková ve Stráži pod Ralskem provede díla Michny z Otradovic, Brentnera, Caldary či místního rodáka Bibera.

Svátek svatého Václava oslaví Lípa Musica tradičně v Jezvé. I tento koncert slibuje setkání s výjimečným umělcem vokálního oboru. Přední německý tenorista Markus Brutscher se za doprovodu cembalistky Barbary Marie Willi ujme provedení jimavých Bachových kantát. Program s přilehavým názvem Krása přichází tak bude monotematickou poctou velikánovi světového hudební literatury.

Zářijovou nabídku festivalu, na níž je stále možné získat vstupenky, doplňuje koncert v královských Litoměřicích. V místním kostele Všech svatých se v úterý 26. září představí přední německý varhaník Albrecht Koch s programem, který se rovněž dotkne osobnosti Johanna Sebastiana Bacha. Drážďanský varhanní virtuóz představí v aktraktivním programu B-A-C-H ad. inspirace Bachovým uměním v tvorbě dalších světových mistrů.

Podzim na Českolipsku, to je podzim s krásnou hudbou a s Lípou Musicou. Zařaďte i vy do svých plánů návštěvu některého z festivalových koncertů a zpestřete si nadcházející zářijové dny zajímavým hudebním zážitkem. Více informací o koncertech i možnosti zajistit si vstupenky najdete zde ->.

Ing. Lucie Johanovská

manažerka marketingu a PR

MHF Lípa Musica

Klášterní 464/11, 470 01 Česká Lípa

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

facebook.com/lipamusica

www.lipamusica.cz

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

ee Snapseed

videa_z_výběžku

vandej

k_fix_cz

pojdte se kouknout)