zprávy
Typography
Městská knihovna Varnsdorf spojila síly s Rumburským Domečkem Na Kopečku a v úterý 29. května 2012 pozvala na besedu polovinu (Rosťa hlídal doma synka) manželského páru, který v letech 2007 až 2009 poznával Asii zblízka na vlastní kůži.

Dovedete si vůbec představit, že dáte výpověď v zaměstnání, vše potřebné na dva roky si sbalíte do batohu, na břicho si dáte doklady a peníze a vyrazíte někam do míst, o nichž jste do té doby jen četli? Zjevně to jde... 

Bára Součková měla pro početné posluchače připravenou úvodní přednášku z cyklu Dvouleté putování po Asii, v níž vysvětlila, jak se to člověku stane, že se něčeho takového dopustí, co je třeba vykonat a překonat, aby to člověk následně přežil, a sypala jednu zajímavost za druhou. 

Logistická tabule ve fázi plánování cesty, formalit a potřebností:

Co si vzít sebou? A kam to dát? 

Stopem k vysněnému cíli aneb z Rumburka do Indie a zase zpátky.

K nahlédnutí byly originální botky z cesty, pas plný víz, mapy a průvodce z cílových zemí, ale také několik z celkem 15 hustě popsaných deníků z cest.

On the road (kdo byl na přednášce, ví, čím je zajímavá ta rudá sukně): 

Angličtina není všechno - najděte v Číně tu správnou ulici, v Iránu si připravte správné drobné za jídlo na tržišti (prý je to všechno rýže) nebo poznejte, který klikyhák je panenka a který panáček:

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

videa_z_výběžku

vandej

k_fix_cz

pojdte se kouknout)