Letošní třináctý festival českolipského hudebního festivalu Všudybud je minulostí. Osmačtyřicet kapel, přes tisícovka návštěvníků a myslím, že spokojenost na všech stranách. Letos jsem procházel areálem Vodního hradu a přesně, jako většina ostatních (viz dále), jsem si užíval kapely, atmosféru a setkávání s přáteli. Hudebním vrcholem byli MidiLidi, The Spermbankers, Terne Čhave. Vltava je pro mě stále příliš akademická a Milan Knížak legrační. Podrobnější hodnocení od Milana Bárty najdete tady->

Ve čtvrtek 18. května 2017 proběhl další z koncertů cyklu Milujeme jazz & blues v restauraci pivovaru Kocour, představil se polský kvartet Cotton Wing.

Ve čtvrtek 27. dubna 2017 zavítal do Varnsdorfu kytarista Pavel Steidl, aby vystoupil v aule na posledním koncertě aktuální sezóny Hudebních setkání 2016/2017.

V tradičním čase prvního červnového víkendu (1.- 4.6. 2017) se v Ústí nad Labem konalo finále PORTY, festivalu trampské, folkové, country a bluegrassové hudby, který je zcela nepochybně nejdéle živoucím hudebním festivalem v českých kulturních dějinách. Dostalo se mu tak pocty, že byl zařazen do projektu RODINNÉ STŘÍBRO ÚSTECKÉHO KRAJE.

V rámci doprovodných akcí mezinárodního filmového festivalu Niesse Film Festival - Nyski Festiwal Filmowy - Nisa Film Festival se za oponou Městského divadla ve Varnsdorfu v pátek 12. května 2017 uskutečnil koncert uskupení Sound 8 Orchestra.

Další články...

videa_z_výběžku

vandej

k_fix_cz

pojdte se kouknout)