Většinou to v chodu ochotnického divadla bývá tak, že se silou vůle a nadšením sestaví dohromady divadelní kus, ten se s velkou slávou před přáteli a příbuznými uvede, pak ještě několikrát někde v blízkém okolí či na soutěži .. a je posekáno. Když počet představení překročí bájnou desítku, je čas na bujaré oslavy, .. a v další divadelní sezóně začne všechno nanovo.

Ve čtvrtek 23. března 2017 bylo ve varnsdorfském Městském divadle k vidění adaptace veleznámého filmu Světáci v provedení divadelní společnosti Háta Praha.

Dnes večer (21/4/2017) uvede činohra libereckého divadly F.X. Šaldy komedii Don Juan: „hudební road movie“ napsaná volně podle Molièrovy hry Don Juan. Režisér Tomáš Svoboda na textu hry spolupracoval s dramaturgem Tomášem Syrovátkou. Jejich verze vychází z Molièrových postav a základních situací, ale hledá k nim paralely v dnešním světě. Juan tak např. nepojede na koni, ale v autě, Sganarelle nebude Juanovým sluhou, ale dokumentaristou, který o Juanovi točí film. Filmové studio je také inspiračním zdrojem pro výpravu hry, všichni herci průběžně fungují jako „filmový štáb“ a dění na jevišti je zabíráno kamerou a projektováno na plátno v pozadí scény, jak se píše v tiskové zprávě, se kterou se dá v podstatě souhlasit.

 

V sobotu 15. dubna 2017 bylo možno opět na dvou místech shlédnout v provedení pestré směsky herců-neherců (Krásná Lípa, Rumburk, Varnsdorf a další) pašijovou divadelní hru.

Další články...

videa_z_výběžku

vandej

k_fix_cz

pojdte se kouknout)