Pojďte se se mnou zasnít. Otevřete starou sudetskou kredenc a z ní se vysypou zažloutlé fotografie, omšelé předměty a dávno zapomenuté příběhy. Sedíte v prastarém vláčku a ten vás veze líbeznou krajinou Českého středohoří, kudy chodil Mácha, za okny se mihne zřícenina Hazmburku, obrys Milešovky a Kletečné. Ve vláčku hraje hudba, nabídnou vám švestkový koláč (vždyť jsme na tzv. Švestkové dráze), džus, slivovici, vínko. A k tomu jsou vám vyprávěny příběhy inspirované krajinou i historií kraje. V Libčicích pobudete u zámku a rybníka v atmosféře Rozmarného léta. Zapadá slunce, vynořují se obří loutky, akrobaté, kejklíři s ohněm... Líbí se vám taková představa? Mně moc! A tenhle sen se může stát stane skutečností a vy můžete být u toho! V srpnu totiž vstoupí do života ambiciozní a nevšední projekt: KREDENC

Šest let po Posedlosti baletem I přichází baletní soubor Divadla F. X. Šaldy s pokračováním úspěšného titulu. Nový průvodce světem tance nese podtitul „Liberec má talent?!“ a stejně jako jeho předchůdce představí liberecké tanečníky nejen jako interprety, ale především jako choreografy.

Připadá vám současná politika plná podrazů, neupřímnosti a zrady? Není to hezký pohled, to je fakt, ale na druhou stranu se momentálně trochu málo vraždí. Exkurzi do světa, kde bylo všechno opravdu na krev, přinesli v ústecké vybydlené likérce v Krásném Březně, která se stala scénou pro třetí díl Shakespearovy hry Jindřich VI.

William Shakespeare napsal komedii (vyprávějící o dvou párech – sladce zamilovaných Claudiovi a Heře a jízlivých a výmluvných Benedettovi a Beatricii) Mnoho povyku pro nic v roce 1599, tedy ještě těsně před tím, než zvážněl a než začal psát tragédie a po pravdě není povyk taková pecka, jako třeba Zkrocení zlé ženy. Na jevištích se však drží více než čtyřista let a lepší ocenění dramatického textu neexistuje. Takže mistrovo dílo zpochybňovat nebudu, to se rozumí.

Posledním představením před prázdninami se na prknech Městského divadla ve Varnsdorfu v pátek 23. června 2017 stalo vyprávění O Lesíčkovi v podání Hudebního divadla Karlovy Vary.

Další články...

videa_z_výběžku

vandej

k_fix_cz

pojdte se kouknout)