Že finální práce na novém titulu Činoherního studia v sezóně "ztrát a nálezů", jeho veřejná generálka i sobotní premiéra šly souběžně s opětovným projednáváním tzv. protikuřáckého zákona v senátu (prý se snahou o jeho "zjemnění"), je jistě náhoda.

Přinášíme několik fotografií z generálky nově nastudované inscenace hry Williama Shakespeara Zkrocení zlé ženy se kterou vstupuje na místní jeviště nový režisér Miroslav Řebíček. Podle všeho i soubor je zčásti občerstven novou krví.

Premiéra je zítra (sobota 25/11/17), první repríza pak ve čtvrtek (30/11/17).

Možná jste četli Tajuplný ostrov Julia Verna, možná jste i viděli film (já ano, mnohokrát)), takže si po představení, které právě uvádí činohra divadla F.X. Šaldy řeknete, že se jeho tvůrci inspirovali jenom volně. Ale zároveň není vyloučeno,  že vám to nebude vůbec vadit. A také, že se jedná o poctu četbě, která už možná není tak docela IN, ale tohle je přesně ten způsob, kterým na staré poklady upozornit.

Nevím jak se to stalo, že jsem se poprvé dostal na ústecký divadelní festival Kult až při jeho dvacátém ročníku!

Ale bylo to fajn, neboť mi pomáhal kolega Jirka Himmel)

Hlavním bodem programu divadelního festivalu Vítr z hor a Divadelní noci bylo v sobotu 18. listopadu 2017 v Městském divadle ve Varnsdorfu představení Funus.

Další články...

videa_z_výběžku

vandej

k_fix_cz

pojdte se kouknout)