Oblastní galerie v Náchodě (v jízdárně u zámku) dostala ruské umění takříkajíc do referátu už dávno. Letos v létě nabízí hned dvě výstavy z vlastních sbírek doplněné ovšem i o četné zápůjčky z celé republiky.

Do projektu Deska (o jeho vzniku si přečtěte třeba tady->) se letos v červnu (11/6/2017) zapojila i děvčata z domova seniorů V Klidu, které si vyzkoušela jaké je to sprejovat. Pod vedením Laury se zapojily do práce a jejich společné dílo najdete nedaleko Činoherního studia v Žukově ulici. Tady je fotodokumentace z akce a tady malé upozornění: nejstarší účastnici bylo devětašedesát let! Takže, nikdy není pozdě začít!

Ve čtvrtek 8/6/2017 otevřela jedna vernisáž hned tři výstavy v Oblastní galerii Liberec. Hravá malířka a performerka Brigitte Fischer je tu Mezi lesy, berlínský fotograf Jürgen Gross přivezl Proměny Berlína a hledá estetiku tam, kde spousta lidí spíš obrací oči v sloup a trojice mladých výtvarníků (Mičíková/Přikrylová/Zvěřina) se prezentují projektem Na stříbrné vlně.

Až do března 2017 bude prostory Městského divadla ve Varnsdorfu zdobit výstava Zrcadlení, prezentující obrazy a fotografie studentů Biskupského gymnázia Varnsdorf. Vernsiáž proběhla v pondělí 9. ledna 2016.

Další články...

videa_z_výběžku

vandej

k_fix_cz

pojdte se kouknout)