Ve čtvrtek 8/6/2017 otevřela jedna vernisáž hned tři výstavy v Oblastní galerii Liberec. Hravá malířka a performerka Brigitte Fischer je tu Mezi lesy, berlínský fotograf Jürgen Gross přivezl Proměny Berlína a hledá estetiku tam, kde spousta lidí spíš obrací oči v sloup a trojice mladých výtvarníků (Mičíková/Přikrylová/Zvěřina) se prezentují projektem Na stříbrné vlně.

Až do března 2017 bude prostory Městského divadla ve Varnsdorfu zdobit výstava Zrcadlení, prezentující obrazy a fotografie studentů Biskupského gymnázia Varnsdorf. Vernsiáž proběhla v pondělí 9. ledna 2016.

Litoměřice leží v zahradě Čech, proto se připravte, že když se tam vypravíte, pojedete v jednom kuse za nějakým zemědělským strojem, který tu zahradu obdělává.  Pojedete dost pomalu, protože i když traktor to mydlí třicítkou, až se obraceč sena ve vleku třese hrůzou, vy se tou třicítkou ploužíte.

I letos se na chodbě Městské knihovny ve Varnsdorfu uskutečnila vernisáž další výstavy syrového umění ART BRUT. Agentura Pondělí ve čtvrtek 7. července 2016 představila soubor výtvarných prací svých klientů pod názvem „Malý třesk“.

V atriu ústeckého Činoherního studia dnes (3010/16) v šest hodin večer proběhla vernisáž výstavy Báje a odlesky ústeckého fotografa Tomáše Lumpeho a kurátorky Zuzany Doleželové. Výstava je součástí série Místní příběhy, a navazuje na výstavu Jiřího Dvořáka, který se zaměřoval na vtipné a absurdní momenty či místa v Ústí. Tomáš Lumpe pozoruje město z jiného pohledu. Vyhledává ,,záblesky krásna,“ nevšední momenty vytvořené ať už světlem slunečním, tak odrazem lampičky z okna bytu, které se vždy objeví jen na pár okamžiků a zachycuje je.

Další články...

videa_z_výběžku

vandej

k_fix_cz

pojdte se kouknout)