Kultura
Typography

Po prázdninách věnovaných reprízám repríz reprízovaných pořadů nasadila Česká televize novinku, sitcom Ireny Obermanové Trapný padesátky. Po prvním díle můžeme s klidem konstatovat, že název je přesný a pro příště si můžeme pondělní večer (tedy jedenáct večerů) rezervovat pro nějakou jinou aktivitu.


Tvůrci vymodelovali tři prototypy žen po padesátce (ženu domácí, ženu šílenou a ženu běhnu) a nyní budou pravděpodobně konfrontovat jejich pohled na svět v různých situacích. V prvním díle jsme viděli to, jak se vyrovnávají s nevěrným manželem jedné, který zahýbá s druhou. Finále téhle epizody spočívá v tom, že se všechny tři ženy usalaší ve vaně (tady dokonce uměleckém artefaktu!) a hledí optimisticky vstříc radostnějším zítřkům, které budou trávit ve vzájemné kooperaci.
Problém Padesátek není to, že vyprávějí banální historku – dovedu si představit, že ji někdo vypráví v restauraci a posluchači se válejí pod stolem a že nakonec přijde i závěrečné naučení – jenomže tady režisér Michal Vajdička sleduje příběh toporně a všechny vtipy, které tu snad někde jsou, zabije. Popisností, špatným načasováním, malou (žádnou) invencí.
V téhle situace je potom snaha zejména všech tří hlavních hereček (Mihulová, Tomicová, Melíšková) marná. Třeba budou mít, až se budou točit Moudré šedesátky, větší štěstí.

(fotka Česká televize)

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

ee Snapseed

videa_z_výběžku

vandej

k_fix_cz

pojdte se kouknout)