20
Sun, Aug

Loupežnický hejtman Karásek zve již pošestnácté k tradiční rodinné zábavě, která se koná 1. května v idylicky položeném areálu „Querxenland“ v Seifhennersdorfu.Od 10 do 18 hodin se mladší i starší návštěvníci mohou vrátit o 200 let zpět do doby loupežníků a pašeráků.

Vilémovští fotbalisté zajížděli do Prahy - Libně po dvou bezbrankových plichtách s cílem uhrát co nejlepší výsledek a protrhnout konečně i střeleckou smůlu. Bohužel na Meteoru nevyhráli ani Jirny a další mužstva a tak bylo jasné, že to bude velký boj. Zápas to byl vcelku vyrovnaný, hrálo se nahoru a dolů a až do 78.minuty hry byl nejlepším mužem na hřišti hlavní rozhodčí Klátil. Pak však skočil na vymyšlený faul a klauniádu domácího kanonýra a kapitána Fíčka a pískl víc než přísnou penaltu, kterou sám „postižený“ s přehledem proměnil. Hosté se nevzdávali a v 84.minutě po centru Buryánka zasáhl jeden z domácích obránců ve vápně míč rukou, ale hlavní sudí to údajně neviděl. Tím si výrazně pokazil svou reputaci, neboť kromě těchto dvou hrubých chyb pískal jak z partesu a klobouk dolů před jeho skvělým výkonem.

Skoro vždycky tady někoho nebo něco tepu. Už mi to leze na nervy. Ono to pak může vypadat, že za A) vše je ztraceno, nebo za B) že já jsem nějaký hnidopich. No, upřímně řečeno, ono skoro všechno je ztraceno a já popichuju skoro všechny hnidy, ale přece jenom: chválím Milana Duška z Krásné Lípy!

Padají teplotní rekordy a já tak trochu taky a to mě ještě čeká fotovýlet do Laosu (už brzy i na těchto stránkách). Nevím jak je na tom redakční kolega, ale podle toho co všechno doadal za materiály, řekl bych že na tom není o moc lépe. I když tyhle mladý kluci … :)

Na příjemném stadionku v Jiřetíně pod Jedlovou se v sobotu 28/4 utkali domáci fotbalist s Velkým Šenovem a po dvou rychlých gólech v závěru prvního poločasu je čekal debakl. Konečný výsledek 1 : 4 mluví jasně. Bez dalších podrobností pár fotek. Mimochodem: balená třetinka vody za dvacku je teda skoro stejně drahá jako na letišti Ruzyně, ale výhled na ory kolem Jiřetína potěší i když by fotbal stál nestál za řeč.