Top Stories

Hosté vedeni bývalým ligovým fotbalistou Vlastou Stožickým přijeli s několika mladými hráči a s cílem neprohrát. Domácí fotbalisté však měli před závěrečnou Dokopnou velkou chuť ukázat divákům, že fotbal hrát umí a že patří do první poloviny tabulky Krajského přeboru a ne tam kde přezimovali a až do 23. kola se i pohybovali. Po třech za sebou jdoucích rychlých brankách bylo jasné kdo je pánem na hřišti a nebýt další mnoha neproměněných šancí, mohla se točit ve Vilémově i „desítka“ !!! Pěkná divácká kulisa se bavila a co bylo nejdůležitější, že kromě pěkných akcí padlo i sedm krásných branek.

Hosté přijeli s obrannou taktikou, neboť jim ještě schází k jasné záchraně bod. Domácí však hrají o posun do první osmičky a i s mírně pozměněnou sestavou se do soupeře zakousli od první minuty. Bohužel jejich největší slabina – proměňování šancí – se zde opět projevila a po vyrovnávací brance z penalty a vyloučení stopéra Jircháře, za předchozí faul to nevypadalo s domácími moc dobře. Ale právě tady se ukázala jejich obrovská morální síla, když v deseti a s výměnou tří hráčů, dokázali soupeře nejen přehrát, ale začalo jim to tam i padat a tak z toho byla nakonec jasná výhra a skok na 7.místo v tabulce Krajského přeboru, což ještě před třemi týdny, kromě managera, asi nikdo nečekal !!!

Ve středu 31. května 2017 pokračovaly ve Varnsdorfu Letní sportovní hry mládeže 2017 pro střední školy a učiliště Šluknovského výběžku. Jedním z míst, kam jsem se zašel podívat, byl městský stadion v Kotlině, kde chlapecká část soutěžících sváděla boje na umělé ploše ve fotbale.

V pátek 10. března 2017 začalo ve Varnsdorfu na zimním stadionu Hokejové mistrovství České republiky dospělých - ligy žen utkáním celků HC Slavia Praha vs. HC Verva Litvínov.

V sobotu 5. listopadu 2016 se na zimním stadionu ve Varnsdorfu hrálo první ze dvou přátelských utkání hokejových reprezentací žen do 15 let Česko - Německo.

Páté utkání finálového boje o zisk Masarykova poháru a titulu v české lize se hrálo v pátek 22/4/2016 v Liberci a byl to opravdový hokej s nečekanými zápletkami a zvraty, hokej dramatický a rychlý i s neočekávanou a neobvyklou tečkou v poslední vteřině.

Druhý zápas o titul měl tři skoro identické třetiny: hosté se ujali vedení, domácí dotáhli a hrálo se dál. Možná by to tak bylo i v prodloužení, kdyby nerozhodoval zlatý gól

Hokejová extraliga dospěla k finálové sérii a k prvnímu zápasu přijeli brněnští do Liberce. Tradičně vyprodaný stadion viděl napínavý hokej, navrch měla nakonec Kometa a i když vyhrála jenom o gól, bere první bod a libereckým Tygrům vzala hned napoprvé výhodu domácího stadionu.

Pátý zápas letošního semifinále mezi Libercem a Chomutovem přinesl urputný hokej. První gĺ dali sice hosté, domácí ale dokázali odpovědět ještě do konce první třetiny a druhý gól jim přinesl i cenné vítězství, které znamená, že postup do finále si mohou vybojovat už v neděli (9/4/2017) v Chomutově.

Rok uplynul jako voda a další ročník legendárního cyklistického svátku se kvapem blíží. Ačkoliv termín závodu je 2. září 2017, přihlašování je možné již od 15. června na internetových stránkách www.tourdezelenak.cz nebo osobně v Informačním centru na rumburském Lužickém náměstí. 

Již druhým závodem pokračoval letošní seriál MandaOne v sobotu 13. května 2017 na varnsdorfském Hrádku, kde proběhl pátý ročník cyklistického klání GEMA XC Hrádek, zařazeného také do série Peklo severu.

Letošní seriál MandaOne započal v sobotu 29. dubna 2017 třetím ročníkem cyklistického závodu KM TRADING - Okolo Vlčí hory.

V pátek 9. června 2017 se u sportovní haly ve Varnsdorfu konal další ročník sportovního klání místních mateřských škol.

Ve čtvrtek 1. června 2017 se uzavřely Letní sportovní hry mládeže 2017 pro střední školy a učiliště Šluknovského výběžku ve Varnsdorfu na městském stadionu Kotlina závěrečnou atletikou.

Rok se sešel s rokem a ve Varnsdorfu na stadionu v Kotlině byl v pátek 26. května 2017 atletikou pro první stupeň ZŠ otevřen nový, již 16. ročník Olympiády.

Kolem Klubu klikatě korzují klábosící kulečníkáři.

Osmnác, resp. sedmnáct hráčů (autor tohoto textu pro psaní článků a fotografování pro tenhle web nedohrál) skončili v sobotu 16/4/2016 finálovým večerem a následnou oslavou a besedou o sportu.

V uplynulém víkendu byl zahájen další ročník lužické kulečníkové ligy. Opět se hrají tři soutěže, letos zase všechny ve čtyřechj koulích. Kompletní hrací plán, výsledky i další informace najdete na poněkud nepřehledných stránkách soutěže TADY.