Vyprodaná liberecká hala viděla v předvečer konce roku 2017 zápas, v jehož zívěrečné třetině se domácí probudili k odhodlanému a efektivnímu výkonu. Díky tomu po dlouhé době získali plný počet bodů a dali fnouškům, ale snad i sobě, sebevědomí a naději, že konec sezony nebude pouze bojem o přežití v nejvyšší sooutěži.

Liberečtí Tygři se den před zimním slunovratem utkali s Brusllaři z Mladé Boleslavi a zopakovali svůj leošní pravidelný scéníř. Po rychlém a úspěčném nástupu (tentokrát do stavu 2:0) neudrželi nadějné vedení, nedokázali využít ani závěrečný tlak a v posledních okamžicích zápasu (7 sekund! před závěrečnou sirénu) přišli o vydřené vedení. Nakonec bojovali v prodloužení a nájezdech a vítězství, ale také přišli o bod, který by se v tabulce hodil.

Další zápas dovedl liberecký tým k prodloužením (tentokrát museli i to tvrdě vybojovat) a nakonec v prodloužení, ve kterém rozhodně neměli navrch padli a v předposledním domácím zápase roku se museli spokojit s bodem.

Protože do Liberce zajíždí na zápasy domácího hokejového celku řada fanoušků z blízkéh pohraničí, byl zápas, který odehrál klub Bílých Tygrů s Vevou Litvínov zahájen slavnostním buli, které provedl starosta nedaleké Žitavy a hudební doprovod zařídily mimo jiné písně Karla Gotta, které byly určeny pro německé posluchače. BeeneMaja je ovšem zlidovělá tu i tam)

Ve svižném utkání si spolu opět zahráli lonští ligoví finalisté. Ve vyrovnaném zápase plném šancí i střetů k rozhodující přestřelce dosšlo až v poslední třetině a posledních minutách. Domácí Tygři nakonec dali o gĺ víc a tak se radovali i s publikem z plného bodového zisku, ale situace v tabulce stále není úplně veselá.