Play OFF začali Tygři výhrou, porazili Indiány 3:1

Hokejová sezóna vrcholí, playOFF začalo i na severu a do Liberce přijeli hráči klubu Indiánů z Plzně a bylo na co se koukat. Ostrý zápas přinesl dramatické situace a i když domácí po první třetině vedli dva nula, podařilo se hostům dát kontaktní branku a o definitivním vítězství rozhodla až poslední třetina.

Nakonec tedy zvítězili 3:1 a už zítra se můžete podívat, jak bude tato série pokračovat.

Trenéři po zápase mluvili takto (převzato z webu Bílých Tygrů):

LADISLAV ČIHÁK PLZEŇ
Zaspali jsme první třetinu, přestože úvodních tři až pět minut byl Liberec zaskočený. Chtěli jsme toho využít, chtěli jsme vytvořit tlak, ale nepodařilo se. Tygři se následně rozjezdili a z dvou chyb vytěžili dvě branky. Ve druhé třetině se to zlepšilo, měli jsme několik šancí. Jasně jsme si řekli, že se musíme víc tlačit do branky, ale část skončila 0:0. Měli jsme být aktivnější v útočném pásmu, dojít si alespoň pro faul. To se nám v třetím dějství dařilo, využili jsme přesilovku na 1:2. Neudrželi jsme ale skóre a inkasovali jsme na 1:3. To jsou chyby, které se v play-off nesmí stávat. Liberec si vedení zkušeně pohlídal. Musíme na to zapomenout, podívat se na zápas. Zítra je nový den.“

FILIP PEŠÁN LIBEREC
Nemyslím si, že bychom byli na začátku duelu zaskočení, spíš opatrnější. Přesně jsme nevěděli, co s námi pauza udělá. Po úvodních pěti minutách jsme rozjezdili nohy, přičemž jsme začali bruslit a být silnější na kotouči. Ve druhé třetině se naplno projevila síla Plzně, je to tým, který je hodně ofenzivní, využil přesilovou hru v poslední periodě. Sahal po tom, aby nás v závěru hodně potrápil. Odehráli jsme bojovné utkání v čele s vynikajícím Jánkem Lašákem. Myslím, že jsme si vyhrát zasloužili.“