I druhý domácí zápas Tygři zvládli, porazili Plzeň 4:2

Druhý čtvrtfinálový zápas ligového playOFF začal zostra a Indiáni z Plzně vedli od čtvrté minuty gólem Valského, domácí ale dokázali rychle odpovědět, první třetina ale skončila smírně 2:2. Stejně jako stav, byla hra dlouho vyrovnaná, nakonec se ovšem podařilo libereckým plzeňské přetlačit a zvízili 4:2.

Vyjádření trenérů pro web Bílých Tygrů:

FILIP PEŠÁN BÍLÍ TYGŘI LIBEREC
Odehráli jsme velmi vyrovnaný zápas se soupeřem, který je ofenzivně velmi nebezpečný. Byli jsme trpěliví a dobře organizovaní. Věděli jsme, že Plzeň bude chtít hrát přesilovky. Včera jsem trochu nepochopil kolegu, když říkal, že si hráči budou říkat o fauly – dnes jsem to pochopil. Tyhle věci do play-off a obecně do hokeje nepatří. V těchto fázích začali nabírat dech a my byli rádi, že jsme všechna oslabení ubránili a že jsme v závěru dali uklidňující gól.“

LADISLAV ČIHÁK HC ŠKODA PLZEŇ
Nám se podařilo vstoupit do utkání aktivně, první třetina byla velmi vyrovnaná. Snažili jsme se hodně napadat a bruslit. Dostali jsme Liberec pod tlak a vstřelili jsme z toho dvě branky. Ve druhé části jsme z toho trochu ustoupili, inkasovali jsme třetí gól a museli jsme to trochu otevřít. Na to, jak jsou Tygři dominantní, kluci podali dobrý výkon a musím jim poděkovat. Těšíme se do Plzně.“

Branky a nahrávky: 4. Valský, 5. Bartovič (Ševc, Lakatoš), 29. Bartovič (Svačina, Valský), 58. L. Krenželok (R. Šimek) – 3. Lev (Kadlec, Indrák), 15. Čerešňák (Lev). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. Diváci: 7439. Stav série: 2:0.