Hosté chtěli potvrdit dobrou formu z posledních svých vystoupení a odjížděli na umělou trávu do

Brozan s bojovou náladou před večerní závěrečnou Dokopnou. Bohužel po rychlém vedení 1:0

zahazovali jednu šanci za druhou a domácí prakticky do čeho kopli to skončilo v síti Vaňaka.

Domácí fotbalisté chtěli za chladného počasí, na velice dobře připravené hrací ploše, ukázat svým fanouškům, že dosavadní postavení v tabulce neodpovídá jejich možnostem a kvalitě. Hned od první minuty si vynutili tlak, který byl na hřišti vidět prakticky po celé utkání a nebýt mnoha dalších neproměněných šancí, mohli hosté odjet s daleko vyšší porážkou. I tento výsledek je však pro domácí vzpruhou a bodovým skokem mezi kluby ve středu tabulky.

Zvláštní příchuť bude mít páteční státní svátek pro fotbalisty Varnsdorfu. V den vzniku Československa totiž v severočeském derby vyzve v rámci třináctého kola fotbalové národní ligy Ústí nad Labem. Oba týmy z druhé poloviny tabulky mají prostor pro reparát, exligové ústí utrpělo v minulém kole porážku na půdě Žižkova, Varnsdorf pak po sérii čtyř proher v řadě dokázal na půdě druhého Baníku Ostrava vybojovat cenný bod.

Domácí borci, kteří jsou zatím stále v horší polovině tabulky KP, chtěli ubývajícímu publiku na jejich stadionu předvést po měsíční pauze, že fotbal nezapomněli a že chtějí v brzké době opustit tyto spodní nepříjemné pozice. I když byli opět nekompletní, dokázali si vytvářet dobré šance a dvě z nich proměnit, na rozdíl od soupeře, který šance měl také, ale většinou je zahodil nebo narazil na Vilémovskou ikonu v brance – nestárnoucího Martina Vaňaka, který si zaslouží absolutorium za předvedený výkon.

Domácí potřebovali v tomto utkání plně bodovat, aby se přiblížili na dostřel středu tabulky a odtrhli se od jejího chvostu. Zasloužená výhra se ale nerodila jednoduše, byl to oboustranný boj, ale domácí dávali góly, kdežto hosté i přes několik slibných akcí nikoliv. Hrálo se za velmi chladného počasí, což ovlivnilo především diváckou kulisu, neboť se sešlo na Vilémov rekordně málo fanoušků. Ti, co ale přišli – nelitovali, viděli tři krásné branky a další pěkné akce na obou stranách.

Hosté přijeli na umělku do Srbic s cílem pokusit se o další bodík z venku, ale domácí byli po všech stránkách lepší a díky matnému výkonu hostů zcela jasně a bez problémů zvítězili. Hosté byli mírně lepším celkem jen do 20.minuty, ale bez jediné šance. Domácí po prvním gólu, který jim však hosté školáckou chybou darovali, ožili a byla jen otázka času, kdy přidají další branky, neboť si začali vytvářet převahu a další brankové šance k tomu.

Další články...

videa_z_výběžku

vandej

k_fix_cz

pojdte se kouknout)