Tento tým jsme měli doma v posledním zápase jara a hravě jej porazili v poměru 6:1. Jenže tým, který přijel na první zápas podzimu k nám nyní byl zcela jiný a navíc posílený několika hráči Á-týmu. Oba týmy daly do zápasu vše a nebýt smolné 82.minuty, kdy jsme během 20-ti vteřin dostali po našich chybách dvě branky, mohli jsme hrát v klidu a zvítězit daleko vyšším rozdílem branek. V nervózním závěru jsme ale přeci jen výhru udrželi a všechny tři důležité body jsou doma.

Hosté přijeli s obrannou taktikou, neboť jim ještě schází k jasné záchraně bod. Domácí však hrají o posun do první osmičky a i s mírně pozměněnou sestavou se do soupeře zakousli od první minuty. Bohužel jejich největší slabina – proměňování šancí – se zde opět projevila a po vyrovnávací brance z penalty a vyloučení stopéra Jircháře, za předchozí faul to nevypadalo s domácími moc dobře. Ale právě tady se ukázala jejich obrovská morální síla, když v deseti a s výměnou tří hráčů, dokázali soupeře nejen přehrát, ale začalo jim to tam i padat a tak z toho byla nakonec jasná výhra a skok na 7.místo v tabulce Krajského přeboru, což ještě před třemi týdny, kromě managera, asi nikdo nečekal !!!

Hosté chtěli bod jistoty záchrany a nakonec se jim podařilo přivézt hned body tři. Nutno říci, že zaslouženě, protože po vyrovnané první půli převzali iniciativu a mohli si odvézt daleko vyšší výhru, ale to neproměňování tutových šancí u nich zase pokračovalo. I přesto je to skvělý úspěch, neboť domácí před tímto zápasem měli za sebou tři výhry ze tří posledních utkání a chtěli šňůru prodloužit, což se jim ale nepovedlo, neboť hosté podali zodpovědný výkon a zaslouženě si odvezli tři veledůležité body.

Hosté vedeni bývalým ligovým fotbalistou Vlastou Stožickým přijeli s několika mladými hráči a s cílem neprohrát. Domácí fotbalisté však měli před závěrečnou Dokopnou velkou chuť ukázat divákům, že fotbal hrát umí a že patří do první poloviny tabulky Krajského přeboru a ne tam kde přezimovali a až do 23. kola se i pohybovali. Po třech za sebou jdoucích rychlých brankách bylo jasné kdo je pánem na hřišti a nebýt další mnoha neproměněných šancí, mohla se točit ve Vilémově i „desítka“ !!! Pěkná divácká kulisa se bavila a co bylo nejdůležitější, že kromě pěkných akcí padlo i sedm krásných branek.

Ve středu 31. května 2017 pokračovaly ve Varnsdorfu Letní sportovní hry mládeže 2017 pro střední školy a učiliště Šluknovského výběžku. Jedním z míst, kam jsem se zašel podívat, byl městský stadion v Kotlině, kde chlapecká část soutěžících sváděla boje na umělé ploše ve fotbale.

Vzhledem k vývoji situace v divizi a v Ústeckém krajském přeboru bude nyní asi již každý náš zápas do konce soutěže existenční a několikrát se bude hrát vlastně o šest bodů, jako tomu bylo nyní s Horním Jiřetínem. Zápas to mohl být klidný, kdybychom dokázali proměnit nějakou tu šanci navíc, ale to se nepodařilo ani když jsme výrazně pozměnili sestavu, ale získali jsme alespoň díky brance Čonky - hubené, ale veledůležité vítězství. Hosté udělali v týdnu superposilu – exsparťana Jana Šimáka z Německa, ale ten se jim k tomuto utkání nedostavil. Škoda nepříjemné zimy, neboť přišlo na zápas pouze 110 diváků, což je polovina toho co u nás byla na první mistrovský zápas !!! Snad se zlepší počasí a s ním i naše výsledky, aby ta kulisa na hřišti byla početnější, na jakou jsme léta u nás zvyklí.

Další články...

videa_z_výběžku

vandej

k_fix_cz

pojdte se kouknout)