Vzhledem k vývoji situace v divizi a v Ústeckém krajském přeboru bude nyní asi již každý náš zápas do konce soutěže existenční a několikrát se bude hrát vlastně o šest bodů, jako tomu bylo nyní s Horním Jiřetínem. Zápas to mohl být klidný, kdybychom dokázali proměnit nějakou tu šanci navíc, ale to se nepodařilo ani když jsme výrazně pozměnili sestavu, ale získali jsme alespoň díky brance Čonky - hubené, ale veledůležité vítězství. Hosté udělali v týdnu superposilu – exsparťana Jana Šimáka z Německa, ale ten se jim k tomuto utkání nedostavil. Škoda nepříjemné zimy, neboť přišlo na zápas pouze 110 diváků, což je polovina toho co u nás byla na první mistrovský zápas !!! Snad se zlepší počasí a s ním i naše výsledky, aby ta kulisa na hřišti byla početnější, na jakou jsme léta u nás zvyklí.

Do Proboštova, na poslední celek tabulky, jsme odjížděli i s plným BUSem fanoušků vydolovat alespoň bod, abychom nebyli zcela na dostřel poslednímu místu v tabulce. Bohužel naše tradiční střelecká potence resp. impotence nás opět připravila o body. Ke vší úctě k domácím to byl jednoznačně celek, který byl k poražení, ale na jejich velice hrbolatém terénu jsme se přizpůsobili jejich hře, to znamená, že jsme skoro vůbec nekombinovali a jednoduše se nedostávali hlavně v první půli na dostřel jejich branky. Navíc jsme hráli od 63.minuty přesilovku, ale i v ní jsme ještě i inkasovali a bylo vymalováno.

Hosté přijeli do Hrobců natěšeni po dvou vydařených zápasech a chtěli domácí překvapit. Malé a velmi hrbolaté hřiště však neslibovalo příliš pohledný fotbal. Hostům se dařilo až do 43.minuty, kdy domácí šikovně nasimulovali penaltu, po níž byl po druhé žluté kartě za kritiku hlavního sudího vyloučen i Petr Kurel a bylo prakticky po zápase, neboť hosté neunesli křivdu z některých špatných výroků mladého hlavního sudího a hře se pak již příliš nevěnovali. Bohužel po druhé brance dali domácí hned i třetí gól přímo do šatny, když hlavní sudí odpískal druhou a opět velmi přísnou penaltu na hosty za ruku u těla s ní hrajícího Havla, takže to bylo už 3:0 a bohužel pro hosty přišla po půli katastrofa v podobě devítky.

Hosté přijeli do města chmele se snahou o co nejlepší výsledek, aby se nepropadli ještě výrazněji k pásmu sestupu. Trenéři udělali dvě zásadní změny oproti minulému nepovedenému zápasu a sice, že se posunul na hrot Vavroušek a ve stopérské dvojici se překvapivě objevil navrátilec Petr Kurel. Že to byl tah víc než dobrý se ukázalo hned v úvodu zápasu, kdy pětičlenná záloha začala výrazně přetlačovat domácí a jejich zadáci nevěděli kam dříve skočit. V první půli to mohlo být již pro hosty rozhodnuté, ale projevila se zde opět jejich největší slabina a sice – proměňování šancí !!!

Do Vilémova tentokráte přijel soupeř z absolutní špičky KP, netající se ambicemi na postup do divize. Louny byly po většinu zápasu lepším celkem a měli více ze hry, kromě závěrečné patnáctiminutovky, kdy se domácí snažili o vyrovnání a dostávali se na dostřel soupeřovi svatyně. Domácí bojovali, ale dvě chybičky a neproměněná tutovka za stavu 0:1 je připravily alespoň o bod. Je to škoda, ale nedá se nic dělat, musí se bojovat dál, do konce je ještě daleko, nic není ještě ztraceno.

Hosté přijeli do Vilémova poprvé v historii a s vizitkou jarního krále, když oba zápasy zatím suverénně vyhráli. Navíc to myslí se záchranou víc než vážně, neboť angažovali na jaro nově několik výborných a známých hráčů (Králík, Malec, Paseka), kteří okusili ještě nedávno i 2.ligu v Ústí n.L. Jejich největší postavou v tomto zápase však byl jejich náhradní gólman (exligista Radim Novák nepřijel) - mladý Satek, který přiváděl domácí střelce někdy až do šílenství, i když měl chvílemi i trochu štěstí, ale to k fotbalu a skvělému gólmanovi zákonitě patří. A co nechytil on - odvrátili jeho houževnatí beci nebo ho zachránila jednou i tyčka. Smolný zápas pro domácí, ale život jde dál.

Hosté přijeli s jasnou taktikou, která směřovala k získání alespoň jednoho bodu. Věděli moc dobře, že domácí výrazně posílili. Moc nechybělo a sen o bodu se stal skutkem. Jenže fotbal nemá logiku. Hosté měli dvě třetiny zápasu více ze hry, vypracovali si řadu brankových příležitostí, které nedali, kdežto domácí doslova do čeho kopli to bylo v síti Vaňáka. V závěru se hosté pokusili o srovnání skóre a vytáhli na hrot tři hráče, jenže domácí využili volného prostoru a z rychlých dvou brejků v samém závěru zápasu vstřelili další dvě branky a bylo vymalováno.