SK Brná – SK Stap Tratec 2:1 (1:0)

Domácím byl v týdnu omilostněn jejich kapitán a kanonýr Miloš Gibala a díky jemu došlo na hřišti k nečekanému výsledku, když domácí nováček porazil exdivizního soupeře. Hostům sice chyběli čtyři hráči ze základní sestavy (Vaňak, Vavroušek, Buryánek a Kotiš), ale to nemění nic na tom, že i přesto je měli ostatní členové kádru plně nahradit a přivézt od jinak slabšího soupeře všechny tři body. Bohužel fotbal nemá logiku a tak si domácí borci připsali první tři body do tabulky KP. Velmi úzké a nerovné hřiště dělalo hostům problémy a na nahuštěném prostoru vynikali domácí bojovníci v čele se třemi exligisty – stoperem Heřmanem, Radimem Novákem v bráně a již zmiňovaným kanonýrem Gibalou. Výborně jim sekundoval i zkušený exvilémovák Demčenko. Ostatní hráči kolem této čtveřice bojovali jako lvi a nahrazovali tím své slabší kvality.

Nejdůležitější minuty utkání:
8´- domácí v první šanci, ale kanonýr Gibala trefil jen tyčku Hadarovi branky !!!
10´- parádní dělovka hostujícího Havla skončila na břevně překvapeného Nováka v brance domácích
20´- pěkná akce hostů po ose Čurgali – Havel – Jägr, ale jeho technickou střelu domácí gólman lapil
22´- přesný centr Krasnického do vápna domácích, ale hlavička Kaňkovského šla jen o milimetry vedle šibenice !
27´- dlouhý aut Krasnického do vápna domácích, ale hlavička Kaňkovského šla opět jen těsně nad bránu
39´- únik domácích – chyba hostů a Gibala pohodlně dopravuje míč do sítě a zařizuje vedení – 1:0 pro domácí !!!
42´- rohový kop Havla prošel celou obranou až k Jirchářovi, ale ten střílel jen vedle brány domácích
V první půli měli hosté míč daleko více na svých kopačkách, kombinovali a snažili se i o střelbu, ale domácí na malém prostoru zhustili obranný val, přes který se jen těžko procházelo. Domácí se spoléhali na dlouhé nákopy dopředu na svého zkušeného kanonýra Gibalu, který prokazoval své kvality a dostal domácí i do vedení, i když to byla hrubá chyba hostů, která by se neměla u takového týmu vůbec vyskytovat.
51´- výstavní dělovka Krasnického, ale skvělý Novák v domácí brance ji vyrazil na rohový kop
52´- rohový kop Havla šel přímo na naběhnuvšího si Kaňkovského a bylo vyrovnáno – 1:1 !!!
56´- centr Čonky do vápna domácích, ale hlavička Kopřivy skončila v rukavicích gólmana Nováka
63´- trestný kop domácích z hranice velkého vápna zahrával Gibala, ale trefil jen dobře postavenou zeď
70´- tvrdá rána hostujícího Havla skončila jen na tyči domácí svatyně – to byla smůla !!!
78´- dlouhý aut domácích do vápna hostů a nekrytý Gibala podruhé zavěsil a rozhodl zápas – 2:1 !!!
83´- nebezpečná střela domácího Řezníčka skončila těsně nad bránou Hadara

Ve druhé půli, se po vyrovnávací brance hostů čekalo na další branky v síti domácích, ale bohužel opak byl pravdou. Hosté se snažili hrát fotbal a strhnout vítězství na svou stranu, ale to se jim nepodařilo. Navíc nechali na chvilku volného domácího kanonýra Gibalu a ten své šance dokáže využít. Marná byla snaha posledních deset minut vsadit vše na útok, domácí již zhuštěnou obranou hosty do ničeho nepustili. Vzhledem k situaci s hráči Vilémova, byl povolán i nestor David Vlk, který nastoupil na posledních 8 minut do útoku pomoci alespoň k vyrovnání, ale ani to se nepodařilo a tak favorizovaní hosté odjeli s nečekanou porážkou.