SK Stap Tratec – FK Neštěmice 3:0 (1:0)

Domácí potřebovali v tomto utkání plně bodovat, aby se přiblížili na dostřel středu tabulky a odtrhli se od jejího chvostu. Zasloužená výhra se ale nerodila jednoduše, byl to oboustranný boj, ale domácí dávali góly, kdežto hosté i přes několik slibných akcí nikoliv. Hrálo se za velmi chladného počasí, což ovlivnilo především diváckou kulisu, neboť se sešlo na Vilémov rekordně málo fanoušků. Ti, co ale přišli – nelitovali, viděli tři krásné branky a další pěkné akce na obou stranách.
Nejdůležitější minuty utkání:
2´- aut Kopřivy do vápna a Kaňkovský z otočky střílel jen těsně nad branku hostů !
17´- odražený balón napálil Havel z vápna, ale ten skončil jen v náruči dobře stojícího gólmana hostů !
26´- dělovka hostujícího Hollyho ze 30-ti metrů, ale Vaňak míč bez problémů lapil
40´- dobře zahraný trestný kop Havla do vápna, kde nejvýše vyskočil Kaňkovský, ale míč z jeho hlavy
šel jen těsně nad branku hostů !
41´- super akce domácích, Buryánek vrátil míč zpět Havlovi a ten vymetl parádně šibenici hostů – 1:0 !
42´- centr Čonky do vápna a Kaňkovksého hlavička skončila jen na tyči hostujícího gólmana !!!
V první půli se hrál vyrovnaný zápas, ale domácí si přeci jen vytvořili více šancí než hosté a jednu z nich dokázal Havel přetavit v branku. Škoda krásné hlavičky Kaňkovského, když bezmocný gólman hostů již jen přihlížel kam jde balón a ten se odrazil od tyče do jeho náruče.
49´- přetažený centr Havla, Kurel st. vrátil míč od lajny zpět na Kaňkovského a ten se nemýlil – 2:0 !!!
51´- hosté v rychlém brejku, ale Martínka v čisté šanci vychytal domácí gólman Vaňák !
57´- centr do vápna domácích a Lehký střílel nebezpečně k tyči, ale Vaňka si s tím opět poradil !
62´- výtečná kombinace domácích po ose – Buryánek – Kurel – Havel a ten střílel v čisté šanci nad !
67´- rychlé přečíslení obrany, ale Kurelovi v další šanci míč na poslední chvíli ukopl bek hostů !
71´- špatně hozený aut domácích a Růžičku v dobré šanci opět vychytal gólman Vaňák
82´- trestný kop hostů přes zeď zahrával Paseka, ale Vaňak byl opět na svém místě !
89´- únik Pavla Kurela, přistrčení na Kaňkovského, ten míč posunul nezištně na Havla, který se opět
parádně trefil a stanovil konečné skóre na – 3:0 !!!
Ve druhé půli hosté po inkasovaném gólu vystrčili stopéra Soukupa do útoku a ten tam zle zatápěl domácí obraně. Naštěstí hosté i přes tři dobré šance nesnížili na rozdíl branky a zápas nezdramatizovali. Domácí tak podruhé za sebou doma vyhráli s čistým kontem, na kterém má svůj velký podíl gólman Vaňák, ale i zodpovědně hrající obrana. Výborný výkon podali i všichni tři rozhodčí, jen prokřehlý diváci tentokráte příliš nefandili, ale při závěrečné děkovačce to již bylo lepší a hlasitější.