SK Stap Tratec – FK Kadaň 4:1 (3:1)

Domácí fotbalisté chtěli za chladného počasí, na velice dobře připravené hrací ploše, ukázat svým fanouškům, že dosavadní postavení v tabulce neodpovídá jejich možnostem a kvalitě. Hned od první minuty si vynutili tlak, který byl na hřišti vidět prakticky po celé utkání a nebýt mnoha dalších neproměněných šancí, mohli hosté odjet s daleko vyšší porážkou. I tento výsledek je však pro domácí vzpruhou a bodovým skokem mezi kluby ve středu tabulky.
Nejdůležitější minuty utkání:
9´- přesný centr Buryánka do vápna hostů a Kaňkovský na dvakrát uklízí míč poprvé do sítě – 1:0 !
16´- zpětná přihrávka Kaňkovského na Krasnického, ale jeho tvrdá rána levačkou šla těsně nad bránu
24´- hostující Karban v dobré šanci, ale domácí gólman Vaňak jej bez problémů vychytal !
25´- přetažený centr Jindřicha na Kurela a ten v čisté šanci trefuje jen gólmana hostů – to byla smůla !
27´- další přesný centr domácích, tentokráte v podání Kurela a Kaňkovský z otočky zvyšuje na – 2:0 !
28´- trestný kop hostů z pravé strany, na míč si naskočil nepokrytý Čibenka a hlavou snížil na – 2:1 !!!
36´- další centr domácího Buryánka, ale nikým nekrytý Kurel se ukvapil a jeho střela z voleje šla nad !
39´- únik domácí trojice Kaňkovský – Buryánek – Kurel a ten dává do prázdné brány gól na – 3:1 !
V první půli se hrál ze strany domácích líbiví fotbal a na sněhem pokryté, ale umrzlé hrací ploše se jim dařilo daleko více než hostům dostávat se na dostřel gólmanovi. Hosté se soustředili především na bránění a občasný brejk, ale ten většinou končil na dobře zformované obraně domácích. Škoda standardky a nepokrytí kadaňského nestora Čibenky, který dal hlavou ihned po druhé brance domácích kontaktní gól. Naštěstí se pak domácím povedlo vyšachovat obranu hostů a zvýšit na rozdíl dvou gólů.
59´- tvrdou ránu Kaňkovského vytěsnil s námahou gólman hostů na rohový kop !
70´- ulička Čonky na Kaňkovského a ten za pomoci obránce hostů míč dotlačil do sítě a zvýšil na – 4:1 !
72´- ulička Čurgaliho na Kaňkovského, který šel sám na gólmana, ale byl sražen ze zadu ve vápně, ale
k údivu všech přítomných zůstala píšťalka hlavního sudího němá….!!!
74´- další pěkná akce domácích, když Havel prostrčil míč na Kaňkovského, ale ten trefil jen beka hostů
81´- hosté vyslali na Vaňaka jedinou střelu ve druhé půli Fefrčíkem, ale ta šla jen těsně vedle brány !
Ve druhé půli to vypadalo, že si domácí otevřou střelnici a pořádně si vylepší skóre. Bohužel tomu tak nebylo, neboť občas chybělo štěstíčko nebo tomu zabránil hostující gólman a nebo se také hlavní sudí bál písknout zřejmě jasnou penaltu. I tak je to výsledek velice povzbudivý do dalšího, posledního podzimního kola, kdy zajíždíme do Pokratic na zápas s Litoměřickem B.