SK Stap Tratec – FK Brná 0:0 (0:0)

Hosté přijeli do Vilémova poprvé v historii a s vizitkou jarního krále, když oba zápasy zatím suverénně vyhráli. Navíc to myslí se záchranou víc než vážně, neboť angažovali na jaro nově několik výborných a známých hráčů (Králík, Malec, Paseka), kteří okusili ještě nedávno i 2.ligu v Ústí n.L. Jejich největší postavou v tomto zápase však byl jejich náhradní gólman (exligista Radim Novák nepřijel) – mladý Satek, který přiváděl domácí střelce někdy až do šílenství, i když měl chvílemi i trochu štěstí, ale to k fotbalu a skvělému gólmanovi zákonitě patří. A co nechytil on – odvrátili jeho houževnatí beci nebo ho zachránila jednou i tyčka. Smolný zápas pro domácí, ale život jde dál.

Nejdůležitější minuty utkání:

14´- přesný centr domácího Havla a následná tvrdá střela Čonky, ale gólman hostů ji lapil !
15´- hosté v šanci Malcem, ale Vaňak jeho střelu vyrazil na rohový kop
21´- nešťastná srážka domácího Jindřicha – krev z hlavy a otřes mozku – okamžitý odvoz sanitou do nemocnice !
25´- domácí mladíček Kučera se ocitl v čisté šanci, ale gólman hostů předvedl zákrok snů a míč lapil !!!
37´- zpětná přihrávka Buryánka a střídající Pavel Kurel trefil v další skvělé šanci jen beka hostů !!!
41´- dobře mířený trestný kop domácích zahrál Havel, ale gólman hostů míč vyrazil na rohový kop !
44´- přetažený centr Buryánka na zcela volného Čonku a jeho střelu k tyči vykopl bek hostů z brankové čáry !!!
45´- Čonka zatáhl míč, přihrál jej Havlovi, který z voleje prostřelil gólmana hostů, ale ten napodruhé ještě stačil
konečky prstů míč zachytit na brankové čáře. Všichni již křičeli gól, ale brankář hostů se opět zaskvěl !!!

V první půli se hosté víceméně jen bránili a snažili se o rychlé brejky přes svého rychlonohého kanonýra Gibalu, ale pozorná hra domácí obrany je k ničemu většímu nepustila. Velmi dobře hrál ve středové řadě i bývalý exvilémovák Demčenko, který se velmi dobře doplňoval se špílmachrem Králíkem, který má určitě navíc, než na Krajský přebor.

54´- dlouhý aut Krasnického do vápna domácích a Čonka trefil ze skrumáže jen tyčku hostující svatyně !!!
56´- polostřela Havla, kterou lízl hlavou Kopřiva a míč směřoval jen o milimetry vedle hostující brány !
69´- trestný kop hostů do vápna, kde nejvýše vyskočil Demčenko, ale míč z jeho hlavy šel jen vedle brány !
70´- centr Buryánka a parádní volej střídajícího Ruszó šel jen do dobře postaveného beka hostů !
88´- ulička Havla mezi beky a Ruszó se ocitl sám před gólmanem hostů, ale ten jej vychytal – to byla šance !!!

Ve druhé půli byli domácí opět aktivnější a hosté se spoléhali jen na brejky. Domácí chtěli před výtečnou návštěvou potvrdit svou formu ze Žatce, ale tentokráte narazili na silnějšího soupeře a hlavně se jim nedařilo proměňovat své dobře vypracované šance a nebo jim stál v cestě často doslova čarující skvělý gólman hostů. Penaltový rozstřel domácí bohužel nezvládli, když Jägr, Kurel a Ruszó gólmana hostů nepřekonali !!! Naopak hosté proměnili vše a tak se na domácího Havla už ani nedostalo, neboť to skončilo 1:4. I bod je sice dobrý, ale mohly resp. měly to být body tři. To neproměňování šancí je zatím pro vilémovský tým obrovský handicap, ale snad to brzy přijde. Uvidíme v sobotu v Hrobcích !!!