FK Proboštov – SK Stap Tratec 2:1 (0:0)

Do Proboštova, na poslední celek tabulky, jsme odjížděli i s plným BUSem fanoušků vydolovat alespoň bod, abychom nebyli zcela na dostřel poslednímu místu v tabulce. Bohužel naše tradiční střelecká potence resp. impotence nás opět připravila o body. Ke vší úctě k domácím to byl jednoznačně celek, který byl k poražení, ale na jejich velice hrbolatém terénu jsme se přizpůsobili jejich hře, to znamená, že jsme skoro vůbec nekombinovali a jednoduše se nedostávali hlavně v první půli na dostřel jejich branky. Navíc jsme hráli od 63.minuty přesilovku, ale i v ní jsme ještě i inkasovali a bylo vymalováno.

Nejdůležitější minuty utkání:

14´- průnik Kurela mezi dvěma beky do vápna domácích, faul na něho, ale penalta se nepískala i
přesto, že po této akci musel míč do zámezí a došlo k ošetřování vilémovského hráče !!!
41´- dobrou střelu domácího Barana z velkého čtverce hostující gólman Vaňak na 2x lapil
44´- trestný kop Buryánka a následná hlavička Vavrouška skončila jen vedle domácí svatyně

V první půli fotbal plakal, byla to spíše nakopávaná na náhodu, žádné pěkné kombinační akce, jen silový fotbal, který více svědčil domácím borcům. Škoda, že se hlavní sudí zalekl na začátku utkání písknout jasnou penaltu proti domácím, mohlo to být možná celkově o něčem jiném.

48´- první skvělá akce hostů po ose Buryánek – Kurel – Havel, který byl sám před gólmanem, ale ten
mu zmenšil úhel a hostující Havel trefil jen jeho nohy – to byla superšance hostů !!!
52´- tvrdá rána hostujícího Jägra, ale pozorný gólman domácích ji vyrazil do pole
59´- přetažený centr Havla až na volného Kurela, ale jeho zbytečně ukvapený volej šel nad bránu !!!
61´- centr do vápna a špatně přikrytý domácí dlouhán Brabenec hlavou rozvlnil poprvé síť – 1:0 !
63´- ostrý faul domácího Váni a jasná červená, která se však nelíbila domácím a ti notně zasypali
hlavního sudího hanlivými slovy, kde vynikal hlavně jejich gólman Račuk, ale dostal jen ŽK !!!
73´- odražený balón se dostal na vápno k Jägrovi, ale jeho volej skončil jen nad brankou domácích !
81´- dlouhý odkop gólmana domácích, přistrčení domácího hráče Jindřicha, který upadl, ale hosty
požadovaný faul se nemával ani nepískal a Mendéz střelou k tyči zajistil domácím vedení – 2:0 !!!
88´- pěkná střela zpoza velkého čtverce od střídajícího Kučery skončila v domácí síti – 2:1 !

Ve druhé půli po vyloučení domácího Váni šli hosté do drtivého tlaku, ale domácí dokázali dát druhý gól, který byl tak trochu pro hosty nešťastný a ti se pak již nevzpamatovali a nedokázali vyrovnat, jen snížit na 2:1, což je velké zklamání a bohužel i zadělání si na velký problém, což je boj o záchranu. Vezmeme-li v potaz současnou situaci v divizi, tak by padaly z našeho KP, kromě již jistých Blšan, ještě další tři týmy !!! Takže situace je již vážná. Na druhou stranu, máme před sebou ještě 8 kol a z nich hrajeme 5x doma, i když i se dvěma soupeři z absolutní špice. K záchraně by mohlo stačit 32 bodů a to v našich silách určitě je, stačí jen proměňovat šance a shodit ze sebe „deku“ a to snad už musí přijít !!!