SK Stap Tratec – FK Bílina 4:0 (1:0)

Za chladného počasí, ale bez deště, si našla na vilémovský stadion opět cestu slušná divácká kulisa. A co těší nejvíce je již nově se tvořící skupinka německých fandů v počtu asi 15-ti lidí, kteří i přes populární Bierfest v Dolní Poustevně, dali přednost tomuto klání. Domácí hráči se jim, jako i ostatním fandům, odvděčili výbornou hrou, okořeněnou čtyřmi parádními trefami mezi tyče a zaslouženě poslali sebevědomé hosty s čtyřbrankovým přídělem na cestu domů.

Nejdůležitější minuty utkání:

5´- dalekonosnou střelu hostujícího Procházky vyrazil domácí gólman Vaňák na rohový kop
8´- trestný kop domácího Vavrouška z 25-ti metrů skončil těsně vedle hostující svatyně
15´- na milimetr přesný centr Čonky a Kurel dostává nechytatelnou hlavičkou domácí do vedení – 1:0 !
20´- domácí útočník Ruszó se probil mezi třemi beky hostů až před gólmana, ale trefil jen jeho nohu !
25´- parádní dělovku domácího špílmachra Havla gólman hostů vyrazil na rohový kop !
30´- trestný kop Čonky zahraný lišácky podél zdi skončil jen o centimetry vedle brány hostů !
32´- další pěkný centr Čonky, ale hlavička Vavrouška jen těsně minula svůj cíl !
35´- hostující Rokos se po rychlé akci dostal do dobré šance, ale Vaňák byl opět na svém místě !
37´- domácí Čonka se dostal za obranu hostů, nacentroval, ale Kučerova hlavička šla jen nad bránu !

V první půli se hrálo převážně na půlce hostů, kteří ale podnikali nebezpečné protiútoky. Domácí měli jako vždy šance, ale jen jedna z nich skončila v síti hostů. Diváci se však určitě nenudili, protože viděli skutečně oboustranně kvalitní a bojovný fotbal, jen více toho koření chybělo.

52´- skvělý centr domácího Kučery, míč přistál na hlavičce Čonky, ale ten trefil jen gólmana hostů !
53´- střílený centr Havla před bránu hostů, kde stál osamocený Jirchář a ten z voleje zvýšil na – 2:0 !
54´- únik Havla mezi beky hostů a jeho lob nad vyběhnuvším gólmanem skončil nad jeho bránou !!!
56´- ulička Kučery a další nájezd v podobě Ruszó, který nedal gólmanovi hostů šanci a zvýšil na – 3:0 !
68´- hosté v dobré šanci Procházkou, ale ten střílel ukvapeně jen nad Vaňákovu branku !
73´- výtečná ráda hostujícího Šoufka z 20-ti metrů, ale Vaňák je opět pozorný a střelu bezpečně chytá !
75´- únik domácího Vomáčky po pravé straně, přesný centr na Kučeru, ale jeho teč šla jen vedle !
77´- únik Ruszó, zpětná příhrávka na střídajícího mladíčka Smejkala, ale jeho volej v super čisté šanci
skončil vysoko nad bránou hostů – to mohl být debut na domácím kolbišti !!!
89´- chyba hostů v rozehře a Kučera přesnou střelou k tyči rozvlnil síť naposledy – 4:0 !!!

Ve druhé půli měli domácí již výraznější převahu a hosté se spíše jen bránili, aby si neodvezli debakl. Domácí si tak vylepšili skóre a i když mohlo být branek v síti hostů ještě více, všichni fanoušci byli moc a moc spokojeni, což se projevilo i v závěrečné děkovačce. Určitě je to i dobrá pozvánka na středeční přátelský zápas doma s druholigovým Varnsdorfem od 17,30 hodin.