SK Brná – SK Stap Tratec 5:1 (2:0)

Ve středu podali hosté heroický výkon proti druholigovému Varnsdorfu a dokázali s ním překvapivě remizovat 1:1. To dodávalo všem naději, že konečně získají nějaký ten bodík i z venku. Vědělo se, že je v Brné malinké hřiště a navíce velice nerovné, ale to je bohužel již tak dané a je to pro oba týmy stejné. Hosté měli mírnou převahu po celý zápas, více drželi balón na svých kopačkách, ale domácí umí na úzkém hřišti standardky a své jediné dva rohy v první půli přetavili ke vstřelení dvou branek a šli tak do šaten s nečekaným vedením, neboť hosté spálili tři tutovky a k tomu neproměnili ani penaltu !!!

Nejdůležitější minuty utkání:

10´- přesný centr Čonky za beky do vápna, kam si naběhl Ruszó, ale tváří v tvář domácímu gólmanovi
trefuje jen jeho nohu a odražený balón pak nedokázal uklidit do sítě ani Kučera – to byly šance !!!
11´- NEDÁŠ – DOSTANEŠ – známé heslo je tady – domácí zahrávali rohový kop a odražený balón
dopravil do sítě zcela volný Rakishtenliev a bylo to – 1:0 !!!
18´- dlouhý pas Jircháře na Čonku, ten vystřelil tvrdou ránu pod břevno, ale domácí gólman ji vytáhl
na rohový kop – další jasná šance hostů !!!
34´- v pořadí druhý rohový kop domácích a stejná situace jako při prvním – odražený balón a zcela
nikým nekrytý Gaydarski tvrdou ranou zvyšuje na – 2:0 !!!
37´- faul na pronikajícího Jindřicha ve vápně, jasná penalta pro hosty, ale Havlovi ji gólman domácích
vyrazil na tyč a ven !!! To byl asi klíčový moment v zápase, neboť se hosté mohli dostat ještě do hry!
40´- další pěkný centra Jindřicha na Čonku, ale jeho střelu v dobré pozici srazil bek domácích na roh !
43´- Jirchářův pas zaletěl za domácí beky, kde se ocitl zcela sám opět Čonka, ale střílel jen zbrkle nad !

V první půli se hrálo více na půli domácích, kteří však podnikali rychlé brejky, ze kterých se jim po dvou rohových kopech, které za první půli kopali, podařilo vstřelit dvě branky a vedení s velkým štěstím udrželi až do poločasového hvizdu výborného hlavního sudího. Hosté měli víc než smůlu, ale ta už je u nich takřka tradiční.

48´- domácí v dalším rychlém brejku, centr před bránu a Čonka chtěl míč odkopnout na roh, ale trefil
jej tak špatně nebo spíše nešťastně, že skončil za zády překvapeného gólmana hostů Vaňáka – 3:0 !
62´- parádní dělovka Kopřivy z 20-ti metrů skončila jen těsně vedle tyče domácí svatyně
65´- Havlův přesný centr do vápna, kde se ocitl opět nikým nekrytý Čonka,ale ten střílel jen nad bránu !
70´- další dobrý centr Buryánka do vápna domácích a Kučerova rána z otočky šla opět jen těsně vedle !
71´- NEDÁŠ – DOSTANEŠ – podruhé toto známé heslo – brejk domácích a avizovaný ofsajd hostů, ale
praporek nahoru od pomezního nešel a exvilémovský Demčenko rozvlnil jejich síť počtvrté – 4:0 !!!
82´- další dobrá střela hostů v podání Kučery z velkého vápna, ale míč šel opět jen těsně vedle brány
84´- rohový kop hostů a Vavrouškovu hlavičku vykopl domácí bek z brankové čáry – další šance !!!
87´- trestný kop z vlastní poloviny zahrával Vavroušek a přehodil špatně stojícího gólmana – 4:1 !!!
90´- další rychlý brejk domácích a Betka střelou k tyči končí trápení hostů a stanovuje výsledek na – 5:1

Ve druhé půli chtěli hosté ještě výsledek zvrátit, ale rychlý „vlastenec“ nešťastného smolaře zápasu Čonky znamenal již nedostižné tříbrankové vedení domácích, kteří jej bez problémů ubránili a i když si nevytvářeli žádné šance, jejich smrtící brejky znamenaly prakticky vždy branku a tak ukázali hostům jak se proměňují šance. Hosté tentokráte podali velice matný výkon a s tím se bohužel nedát vyhrávat ani s relativně slabšími soupeři.