Ve futsalové lize jsme zazářili

Základní škola náměstí E. Beneše ve Varnsdorfu byla pověřena organizací 1. kola turnaje ve futsalové lize.

Místo: sportovní hala, den: úterý, datum: 7. 11. 2017, hráno ve dvou kategoriích: 6. – 7. ročník a 8. – 9. ročník.

V kategorii „sedmiček“ se nakonec utkaly pouze dva týmy na 2 x 12 minut (nedostavil se tým z České Lípy).

Gymnázium Varnsdorf – ZŠ nám. E. Beneše VDF

1 : 6 (0 : 2)

Branky: Hradiský 3, Beránek 2, Tran Pavel

Živé utkání, kde jasně dominoval vítězný celek. Výborně zahrál Jarda Beránek, dobře sekundovali i další hráči. Naši hráči tak postupují do dalšího kola ŠkoFL7

(soupeři: 1 x z Děčínska, 1 x z Českolipska).

Sestava: Jan Šeps – Pavel Tran, Petr Tran, Jaroslav Beránek – Adam Hradiský

(střídali: Matěj Oberreiter, Jakub Miklóš, Jan Litava, Ondra Svatoň)

V kategorii „devítek“ byla konkurence silnější, jelikož se dostavila všechna mužstva (4). Hrálo se vždy 2 x 10 minut. Sled utkání z pohledu ZŠ náměstí:

Gymnázium Rumburk: 8 : 0 (3 : 0)

Branky: Jetmar 4, Šolc 3, Tomek

Gymnázium nebylo silným protivníkem, a tak si kluci vyzkoušeli kombinace do tzv. „plných“. Dominantní byla druhá polovina utkání.

Gymnázium Varnsdorf: 2 : 0 (1 : 0)

Branky: Šolc 2

Těžké utkání, kde mohla rozhodnout jakákoli maličkost. Náš tým však byl fotbalovější a díky brankám Tadeáše Š. zaslouženě zvítězil.

ZŠ Nový Bor: 2 : 4 (1 : 2)

Branky: Jetmar 2

Měla to být formální záležitost, vždyť Nový Bor prohrál s Gymnáziem VDF 2 : 7. Nakonec z toho bylo drama, díky němuž musela při shodných vzájemných zápasech rozhodnout minitabulka. Našim hráčům se nedařilo v koncovce (pro zranění z předchozího utkání nenastoupil T. Šolc), chyby před vlastní brankou rozhodly o naší porážce. Výborně však v tomto utkání zachytal Honza Stankovič.

Sestava: Jan Stankovič – Filip Kabeláč, Tomáš Stehlík, Tadeáš Šolc, Jakub Jetmar

(střídali: Salvador Tomek a Michal Stankovič)

Minitabulka:

1 2 3 Body Skóre Pořadí

Gymnázium VDF XXX 0:2 7:2 3 7 : 4 1.

ZŠ VDF, nám. E. Beneše 2:0 XXX 2:4 3 4 : 4 2.

ZŠ Nový Bor 2:7 4:2 XXX 3 6 : 9 3.

Na čtvrtém místě pak skončil tým Gymnázia Rumburk (0 bodů, skóre 2 : 18)

Postupující do dalšího kola ŠkoFL9: Gymnázium Varnsdorf a ZŠ nám. E. Beneše VDF. Soupeřem bude jeden tým z Děčínska, 1 tým z Českolipska.