Olympiáda základních škol 2. stupně – plavání 2016

Olympiáda 2. stupně varnsdorfských škol se ve čtvrtek 16. června 2016 uzavřela ve varnsdorfském bazénu plaváním.

Tahle disciplína se prý vrátila po nějakém čase letos na pořad dne, užili si ji už střední školy (já ne, o jejich soutěžení jsem se dozvěděl pozdě). Pro mne premiéra, pořád se najde něco, co jsem ještě nefotil. Proto jsem se spíš než na nějaké výkony a výsledky soustředil na to, co a jak bude v hledáčku, a hlavně abych se já neplavec neutopil či nenechal utopit techniku. Aspoň že tam v tomhle odpudivém počasí bylo teplo.

Naštěstí spolehlivé zdroje nezklamaly a máme tu hodnotící text:

Ve třech dnech 14. – 16. 6. 2016 se uskutečnila akce, kterou pořádala a organizovala Komise pro vzdělávání a sport RM. A naši sportovci u toho nemohli chybět.

První den byl za účasti 4 celků určen florbalu. Děvčata po jednom vítězství obsadila 3. místo, kluci byli ještě o stupínek úspěšnější.

Velmi napínavé zápasy byly k vidění následující den. Turnaj v košíkové měl vysokou úroveň. Dívky v konkurenci 3 celků obsadily místo poslední, chlapci mezi 4 týmy skončili na místě druhém.

O celkovém pořadí Olympiády mělo rozhodnout plavání. Ke všem rozplavbám nastupovala děvčata i chlapci nedat nic zadarmo. Přece jen se však projevila kvalita plavců z dalších škol, takže nakonec jsme skončili v obou kategoriích – chlapci i dívky – na místě třetím.

Celkové výsledky byly ovlivněny pouze částečnou účastí ZŠ Seifertova (košíková chlapci) a Gymnázia Rumburk (florbal chlapci i dívky).

Chlapci:

1. místo: Gymnázium Varnsdorf

2. místo: ZŠ nám. E. Beneše

3. místo: ZŠ Edisonova

4. místo: Gymnázium Rumburk

5. místo: ZŠ Seifertova

U dívek otočené pořadí ZŠ nám. E. Beneše (3. místo), ZŠ Edisonova (2. místo).

Závěrem chci poděkovat všem účastníkům soutěží i žákům devátých ročníků, kteří se podíleli na rozhodování.