SK Slavia Praha – FK Varnsdorf 1:0 [ONLINE!]

foto: Jakub Trmal Varnsdorf už v poháru dokázal překvapit prvoligové Teplice, které jsou v lize momentálně na druhé příčce, a z poháru je vyřadil. Ve třetím kole narazil na Vlašim, kde po napínavém penaltovém rozstřelu postoupil dál. Od čtvrtého kola se hraje na dvě utkání, to první připadlo do varnsdorfské Kotliny. Fotbal se hrál se Slavií rychlý a svižný, domácí zahodili mnoho šancí a malátný pražský klub nedokázali gólově potrestat, takže se do dnešní odvety odchází s bezgólovou remízou. To znamená, že k postupu do čtvrtfinále Varnsdorfu stačí jakákoliv gólová remíza. Mužstvo ze Severních Čech hraje líbivý fotbal a už mnohokrát ukázalo svoji sílu. V tabulce Národní ligy je na místě šestém, ale to nic neznamená, jelikož špice tabulky je tento ročník velmi vyrovnaná. Poslední utkání hrál Varnsdorf s Pardubicemi 1:1.

Slávia zatím tápe, ale zlepšení se začíná dostavovat. S Plzní remizovala v první lize a následně vyhrála domácí zápas proti Bohemians 1905. V poháru se naopak Pražanům dařilo, například Chomutov rozstříleli sedmi góly. Přes třetiligovou Olomouc potom postoupili v utkání, které skončilo poměrem 1:2. Bídné jedenácté místo v první lize dává Slavii možnost předvést se a hlavně nezklamat fanoušky při této odvetě. Mnoho jejich příznivců si pamatuje minulé ročníky, kdy fotbalisté vypadli s divizní Líšní a rok poté s Převýšovem ze stejné soutěže.

Trocha slávistického nadšení k zápasu s Varnsdorfem je vidět zde.

ONLINE PŘENOS(začíná 30 minut před výkopem, pro obnovení stiskněte F5)

FK Varnsdorf: Fendrich, Breite, Kotiš (kapitán), Končal, Mach, Kouřil, Jakobovský, Zbrzožek, Tvaroha, Rudnytskyy, Schubert (Zieris, Just, Mikinič, Volf, Daníček, Synek, Porcal)

SK Slavia Praha: Rakovan, Nitrianský, Dobrotka, Juhar, Kisel (kapitán), Gecov, Škoda, Mičola, Neves, Lička, Dostál (Řehák, Zmrhal, Koreš, Čonka, Bazal, Prošek, Škutka)

Rozhodčí: Orel, Filípek – Arnošt

-28´ Krásný večer, dámy a pánové. Oba celky se již rozcvičují a slávistický stadión září do okolí. Škoda jen, že ochozy jsou zatím naprosto prázdné. Žádné velké teplo se v Praze nekoná, pro hráče je ale klima velmi dobré.

-21´ Pár lidí si už na stadion cestu našlo, ale odhadem je jich zatím tak maximálně sto. Varnsdorfští hráči zkoušejí malý fotbálek, Slávisté jakbysmet. Ve středu hřiště se protahují rozhodčí. Každé slovo, které si borci na hrací ploše vymění, se nese až do třetího patra.

-10´ Typický slávistický rap se nese Synot Tip arénou. Trávník se ještě kropí, zároveň se předčítají sestavy. Tam, kde bývá domácí kotel, se už pár lidí schází, ale je jich žalostně málo. Hostující kotel návštívilo okolo patnácti lidí, kteří ale nejsou nijak synchronizovaní.

-2´ Tak trochu smutně vypadá Eden bez lidí. Do výkopu zbývají minuty, vše se chystá na vstup hráčů na plochu. A už jdou!

-1´ Domácí mají klasický červenobílý sešívaný dres, Varnsdorf zase oblékl žlutomodrou.

0´ A je to tu, varnsdorfský kotel dorazil i s vlajkonoši. Zároveň rozhodčí zahájil hru.

1´ Stadiónem se rozhléhá hostující pokřik, už alespoň trochu zaplněný slávistický kotel mocně odpovídá.

2´ Varnsdorf se ujímá hry a snaží se Slávii zaskočit, což se ale nedaří zakopnutím míče do autu.

3´ Další nadějný útok zastavil varnsdorfský útočný faul.

4´ V obrovské šanci slávistický útočník, který hostující obraně nádherně utekl. Z náledujícího rohu nic nebylo.

5´ Varnsdorf má příležitost v podobě volného přímého kopu. Míč si bere Kotiš.

6´ Kotiš rozehrál nakrátko a Končal zkusil vystřelit z dálky, řídidla ale ještě seřízená nemá.

7´ Rozhodčí po faulu poskytl Slavii ve středu hřiště výhodu a slávistický Mičola proběhl obranu Varnsdorfu jako nic. Poté přízemní střelou prostřelil brankáře a Slavia vede 1:0!

8´ Slávistický kotel si hraje a skanduje Mičolovo jméno se zvoláním: Půlka Edenu odpovídá.

9´ Nebezpečná šance Slavie, brankář Fendrich ale střelu vytáhl na roh, z kterého se Varnsdorf zpamatoval.

11´ Varnsdorf se nemůže dostat do tempa a ostrosti hry, gól ho prozatím vyřadil ze hry.

12´ Nevese centroval do vápna, ale sílu vysoké přihrávky přehnal.

13´ Nebezpečnou malou domů Slavie nedokázal Mach využít.

14´ Varnsdorf kmobinuje na půlce a je zastaven faulem.

15´ Průnik středem hřiště se Vansdorfu moc nedaří, před vápnem zkusil spadnou Kotiš, ale rozhodčí se ani nezastavil.

16´ Rudnytskyy levou stranou dostal míč až před brankáře, ten ho jen vyrazil před sebe, nejblíže měl ale k balónu Rakovan.

17´ Breite se radil, jak zahrát výhodnou standardku, nakonec jí kopnul do ofsajdu.

19´ Varnsdorf je teď aktivní, Mach dostal míč do velkého vápna, tam je pro jeho smůlu pánem domácí brankář.

20´ Slavia se nemůže dostat dopředu, z toho ji vysvobodil jediný střelec gólu Mičola, jehož v konečném důsledku přišel v niveč.

21´ Hosté chtějí vyrovnat a edenští chybují.

22´ Rudnytskyy s Kotišem vyrobili hrubku v obraně, naštěstí Slavie neví, co se vlastně s míčem dělá.

23´ Končal měl myšlenku, nohy mu poslali hezkou přihrávku, avšak o hodně rychlejší, než aby ji někdo chytil.

24´ Centimetrový ofsajd chytil Schubert v jasné gólovce.

25´ Slavia není schopna dostat se do kloudné akce, Varnsdorf má zase trable s koncovkou.

27´ Strašlivou chybu v obraně ičola nepotrestal, nechal míč spadnout na roh, ze kterého byl tak akorát faul na hostující brankáře.

28´ Kotiš kličkou vyškolil záložníka Slávie, následná akce pohořel na nepřesnosti.

29´ Varnsdorf nyní nestíhá a všude padá do skluzů, které se pískají.

30´ Obrana Varnsdorfu si asi myslí, že hraje proti Mostu. Tak to není a proto jsou Slávisté na výletě do vápna poměrně často.

32´ Končal se prošel na druhou stranu hriště a míč si po souboji nechal ukopnout.

33´ Nádherná akce Slovanu, patička následná střela Rudnytského skončila v rukavicích brankáře!

34´ Slavisté se inspirovali a vyzkoušeli patičku také, jenže obětavým skluzem ji vypíchl hostující obránce.

35´ Výhodu-nevýhou Varnsdorf nevyužil, Slávie se tlačí k druhému gólu.

36´ Obrovskou šanci znovu Varnsdorf promhral, balón se proletěl volně po vápně a nikdo se netrefil. Následně z brejku hlavičkoval slávistický útočník, avšak marně.

41´ A znovu útok Varnsdorfu, ve vápně zůstal ležet Rudnytskyy, rozhodčí jasnou gestikulací ukazuje, že tohle penalta nebude.

42´ Mičola střílí do brankáře Varnsdorfu po nádherném průniku, Fendrich si je jistý, kulatý nesmysl chytá.

43´ Přímý kop Varnsdorfu se odráží mimo hrací plochu, je z toho odkop od brány.

43´ Mičola zatím nejlepším ze Slávistů, rozdává přihrávky, bojuje a hlavně střílí.

44´ Teď to ale pokazil, obloučkem vyzíval spoluhráče, kteří nemohli míč chytit.

45´ Jakobovský střílel z dálky, tečovanou pumelici Rakovan bez obtíží zneškodnil.

45´ S poslední akcí Varnsdofu se uzavřela první půle.

Čtyřicet pět minut je za námi a my slibujeme atraktivní fotbal. Lidí zde moc není, ale těžko soudit samotný počet. Slavie není jistá a Varnsdorf se chce ukázat, gól se mu vsítit nepodařilo. Na začátku utkání otevřel skóre Mičola a výsledkem 1:0 také zatím skóre končí. Druhá půle ještě může být zajímavá, chybující Slávisté s natěšeným Varnsdorfem mohou mít problémy a s jakoukoliv remízou by postupoval Varnsdorf.

MG 0957

46´ Výkop je tu a Varnsdorf začíná hrát. Kotiš rozdal míč na levou stranu, následuje aut, s kterým si slávistická obrana poradila.

47´ Kotiš upadl u autové čáry, rozehrává a jeho spoluhráč posílá nešikovnou přihrávku za bránu.

48´ Kouřil skluzem alá nic jiného už nejde zmařil čanci Mičoli.

53´ Mnoho šancí Slávie, všechny neproměněné. Domácí zahrávali přímý kop zpoza vápna, přihrávali doprostřed a zkoušeli vystřelit, avšak nepřesně.

55´ Rudnytskyy už podruhé vystřelil na bránu z obrovské dálky, tyto střely bohužel nemají gólovou razanci.

56´ Varnsdorf chystá na dvojité střídání. Macha nahrazuje Mikinič a Breiteho Just.

57´ Slavie se dostala k nádherné šanci a míč z brankové čáry vykopl Kouřil!

58´ Podle pokřiku fandů ta slavná Slavie Praha hraje v pohodě a chyby z prvního dějství neopakuje. Varnsdorf se dostával dlouhým autem před bránu, obrana reagovala mechanicky a míč odkopla pryč.

61´ Kotiš centroval zleva, hodně přestřelil a balón mířil úplně mimo.

62´ Nitrianský s míčem jakoby se bál vstoupit do hostujícího území probíhal po jeho okraji a poté z dálky střílel. Pokus mířil do ochozů Edenu.

63´ Faulovaný kapitán z půlky chtěl přenést těžistě hry na opačnou stranu, nepřesnost je ale nyní bratříčkem obou dvou celků.

65´ Jakobovský je faulován, zkazí kop a Kisel chce dát na loženku Juharovi, který s míčem prošel dovnitř pokutového území. Poslední přihrávku zachycuje obrana Varnsdorfu a hra se přerušuje, protože na zemi zůstává ležet varnsdorfský hráč. Zbrožek odkulhává za čáru a musí střídat.

65´ Ze hřiště zároveň odchází kapitán Kisel a nahrazuje ho Zmrhal.

68´ Varnsdorf v krásné šanci z přímého kopu míjí.

70´ Série hostujícího tlaku a výhod se nedokázala prosadit. Ze Slávistů chybuje hlavně Gecov.

71´ Zapomněli jsme na žlutou kartu, kterou dostal za předchozí faul Slávista Mičola.

72´ Nepřesná dlouhá přihrávka dává šanci Slavii, násldně se míče ujímá Varnsdorf a Schubert běží sám k bráně, nepřihrává a střílí do boční sítě.

73´ Faul na Schuberta dává Varnsdorfu slušnou šanci. Falšovaná střela je přílíš pomalá.

75´ Narážečka s Nevesem pražskému klubu nevyšla, vzápětí přišel ofsajd. Oba kotle se zahřívají fanděním a jde jim to na jejich malý počet velmi dobře.

76´ Do příležitosti běžel osamocený Juhar, vyběhnuvší Fendrich ho zastavil. Následná šance Varnsdorfu neuspěla.

78´ Střídání, kdy dohrál aktivní Juhar, kterého mění za Proška.

80´ Centr a Kotiš hlavičkoval před obranu, za kterou se už nikdo nevydal.

81´ Mičola se pral u lajny a vybojoval roh.

82´ Po rohu domácích hlavičkoval nabíhající obránce těsně mimo.

82´ Gecov dostává žlutou kartu, šanci z přímého kopu se nepodařilo Varnsdorfu proměnit, ale vybojovali roh. Po něm přišel faul hostí.

83´ Cestu sem našlo 1945 návštěvníku. To je o tisíc méně, než při prvním utkání ve Varnsdorfu… Kotel skanduje „červenobílá síla“.

84´ Hostující tým se snaží prosadit, ale nedaří se. Závěrečný tlak započíná.

87´ Naděje hostů se krátí. Slavie šetří čas a střídá, odchází nejlepší hráč Slavie Mičola.

88´ Zaplněno je 9% kapacity stadionu, hlavní tribuna je kompletně prázdná.

89´ Slavia už pouze brání a nenapadá vysoko. To jí ale stačí k povedenému brejku, kde tak dlouho váhá se střelou, až ji o míč připravili hosté.

90´ Nastavují se dvě minuty, volný kop zahrávají domácí.

90+1´ Varnsdorf už na remízu nestačí, Slavia má k dobru další aut. Za nevhodné chování dostává žlutou kartu Kotiš i Končal z Varnsdorfu.

90+2´ Utkání končí a Slavia postupuje dál. Varnsdorf svoji úlohu nezvládl a odjíždí poražen.

Děkujeme vám za vaši přítomnost na online přenosu a přejeme krásný večer. Fotky a shrnutí zápasu najdete na stránkách výběžku.