Atletika pro 1. stupně ZŠ v Kotlině – 2013

Ještě včera touto dobou jsem byl na pochybách, že ve středu 29. května 2013 vůbec někam půjdu. Venku zima, zataženo a víc než mokro, informace o akci nikde žádné (nějak nám ten městský web vázne), tak co bych měl na stadionu hledat…?

Jenže ráno na mne čekalo velké překvapení – čistá obloha, mozol svítil. Tudíž jsem nakonec vyrazil, abych zjistil, zda po Poháru rozhlasu a Odznaku všestrannosti olympijských vítězů opravdu dojde na další soutěžení. A došlo – tentokrát to byly soutěže v běžeckých a technických disciplínách, zařazené do Olympiády ZŠ. Už skoro začínám tváře těch, co se motají kolem sportu, rozeznávat. A to ještě příští týden proběhnou Sportovní hry pro vyšší věkové kategorie…

Výsledky jsou uvedeny zde:

Další, a to 12. ročník atletických soutěží je za námi, ať žije ročník 13.

Ten letošní měl jednu výsadu, soutěže proběhly za příjemného polojasného počasí. Navíc byl okořeněn výtečnými výkony závodníků, příjemným prostředím stadionu v Kotlině, skvělou diváckou kulisou a výborným pořadatelským zabezpečením (Základní škola náměstí E. Beneše). Bezkonkurenční byly výkony žáků ZŠ Edisonova, kteří v celkovém součtu zcela deklasovali zbytek závodního pole. Na druhého v pořadí měli náskok 135 bodů! Na druhém až pátém místě už byly rozdíly výrazně menší.

Výsledky:
Kategorie chlapců: 1. ZŠ Edisonova 124 bodů, 2. ZŠ náměstí E. Beneše 57, 3. ZŠ Seifertova, středisko Východní 43, 4. ZŠ Bratislavská 39, 5. IZŠ Karlova 31 bod.
Kategorie dívek: 1. ZŠ Edisonova 127 bodů, 2. ZŠ náměstí E. Beneše 59, 3. IZŠ Karlova 42, 4. ZŠ Seifertova, středisko Východní 37 bodů, 5. ZŠ Bratislavská 28 bodů.

Celkové umístění škol: 1. ZŠ Edisonova 251 bod, 2. ZŠ náměstí E. Beneše 116, 3. ZŠ Seifertova, středisko Východní 80, 4. IZŠ Karlova 73, 5. ZŠ Bratislavská 67 bodů.

Pro zajímavost přinášíme výkony závodníků na prvních místech v jednotlivých disciplínách: 60 m: Eliška Veverková 8,9 s, Daniel Vlček a Jakub Šon 8,9 s; 300 m: Eliška Veverková 50,4 s; Ondřej Mann 52,5 s; 800 m: Štěpánka Ježková 3:03,1 min., Milan Štefan 2:54,1 min. Skok daleký: Tereza Adámková 349 cm, Jaroslav Lapáček 377 cm. Hod míčkem: Pavlína Reisingerová 28,83 m, Pavel Kala 41,29 m. Štafety: dívky ZŠ Edisonova 38,8 s, chlapci ZŠ Edisonova 38,3 s.

Soutěže mohly být uskutečněny díky Grantového programu města Varnsdorf pro rok 2013.