8.ročník memoriálu Slávy Novotného ve Šluknově opanoval tým Bílá Vdova

V sobotu [28/6] krátce po 09,00 do cca 14,30 hodiny (pak se rozpršelo, tzn.počásko vyšlo akorát) se odehrál turnaj v malé kopané a to 8.ročník memoriálu S.Novotného ve Šluknově. Minimálně podruhé krásný putovní pohár získal tým Bílé Vdovy z Varnsdorfu a hned prvním turnajovým triumfem tohoto roku oslavili 10.výročí jejich vzniku. Tradičně pohodový turnaj se stal součástí zámeckých slavností ve Šluknově. Již osmým rokem se celky z našeho výběžku scházejí na městkém stadionu S.Novotného, kde se utkávají o velký putovní pohár na počest tohoto sportovce, fotbalového činovníka, funkcionáře. Sláva Novotný se velice podílel na výstavbě a podobě zdejšího městského stadionu. Na férovou hru po celý den dohlížela čtveřice rozhodčích Šefčík L., Šefčík, J. Jirsák J. a P. Sejkora. Turnaje se zúčastnilo 20 celků. Do oběda se hrála utkání ve skupinách a po dobrém jídle, pití přišla na řadu vyřazovací část turnaje. Nebudu zde vypisovat veškeré výsledky, kdo s kým hrál. Zmíním tu jen, že v semifinále vyhrála Bílá Vdova nad Repre a TJ Chojkovice Brod nad FC Hapťák. Z nadpisu tohoto příspěvku už víte, že vítězem 8.ročníku memoriálu S.Novotného se stalo mužstvo Bílá Vdova, 2.místo TJ Chvojkovice Brot, 3.místo Repre a (zde populární pro dárkový koš) 4.místo získal nestárnoucí Hapťák. Nejvíc branek vstřelil Peter Očipka a pro svou fotbalovou zkušenost byl oceněn David Žemla.

Poděkování a především obrovský dík patří Travel FREE v Rožanech, městu a technickým službám Šluknova, všem organizátorům (nebudu jednotlivě jmenovat), rozhodčím, hráčům, obsluze restaurace na stadionu za pivo, limo, klobásu, flákotu atd. a také v neposlední řadě diváků, kterých nebylo málo.

Věřím, že se všichni těší na příští ročník.