V předposledním domácím utkání budou varnsdorfští čelit Vlašimi (FK VARNSDORF – FC GRAFFIN VLAŠIM 1:0) ONLINE!

Fotbalisté Varnsdorfu se vezli na vlně euforii, kterou před týdnem přeťal mostecký Mlika. Tým z Kotliny přijel do Mostu hájit první místo a vedl až do 87´ minuty. Jenže střídající Mlika ve třech minutách utkání obrátil ve prospěch Mostu a hosté odjeli bez bodu. Jak si poradí s momentálně šestou Vlašimí?Ilustrační foto: Jiří Laštůvka A tak FK Varnsdorf v neděli 9. 11. od 14:00 bude na domácí půdě bojovat o cenné tři body. Varnsdorf je sice doma silný, ale Vlašim se na podzim drží na horní polovině tabulky a zlobí.

Zrovna v minulém kole porazila Žižkov a ve velmi vyrovnané sezóně, kterou tento rok rozhodně zažíváme, se může stát cokoliv. Prozatimní bilance vzájemných zápasů hovoří pro Vlašim, uvidíme tedy, jak se s tím psychicky nalomení domácí dnes popasují.

FK VARNSDORF: Porcal (kapitán), Breite, Zieris, Janoušek, Martan, Kouřil, Landovský, Daníček, Jurča, Tvaroha, Rudnytskyy (Novotný, Eliáš, Durdevič, Zbrožek, Schubert, Halbich, Samoel)

– trenér Zdeňko Frťala

FC GRAFFIM VLAŠIM: Fendrich, Petrů (kapitán), Simerský, Kučera, Putz, Štochl, Matějka, Barák, Radoš, Nový Hronek (Hell, Verner, Vojta, Breda, Janda, Jakubov, Stareček)

– trenér Vlastimil Petržela

Rozhodčí: Franěk, Vlasjuk – Arnošt

Góly: Tvaroha (40´), Landovský (46´)

Textový online přenos můžete sledovat na této stránce od 14:00. Pro obnovení stiskněte klávesu F5!

1´ Při úvodním zapískání rozhodčího Fraňka se po divácích rozlétly útržky novin, jak to má varnsdorfský kotel zvykem. Utkání je zahájeno!

2´ Na začátku je Varnsdorf aktivnější, vybojoval si první roh.

3´ No a po parádním zahrání Tvarohou se nakonec dostává k míči Zieris, který ve vzduchu střihne nůžkami. Tak přesnou mušku, aby se trefil do brány, ale ještě nemá.

4´ A ještě poznámka k fanouškům, takhle v ráži v prvních minutách ještě tuhle sezónu nebyli. Křičí, bubnují a povzbuzují, co to jde.

6´ Kapitán Vlašimi Petrů zůstal ležet na zemi a to byl signál pro domácí. Nádherně se probojovali k šestnáctce, míč uzmul Martan, vedl ho na střed pokutového území a střílel. Jeho spoluhráčům jen proskotačil pod nohama, takže gól z toho být nemohl.

7´ Po tom, co Martan zkusil střelu z dálky, která mířila daleko nad, se museli domácí bránit rychlému brejku, což zvládli na jedničku.

9´ Martan teď upadl přímo před zraky pomezního na zem, z dálky to vypadalo jako jasný faul, ale rozhodčí si tak nemyslel.

10´ Jurča na hrotu zlobí a vysoko napadá přihrávku, což dělá Vlašimi problémy.

11´ Janoušek teď za minutu dvanáct strčil nohu do finální přihrávky hostů. To mohla být velmi nepříjemná situace!

12´ Varnsdorf se nebojí složitějších kombinací ani narážeček, to je pro diváka rozhodně příjemná zpráva.

13´ Po ruce jednoho z hráčů Vlašimi zahrávají domácí volný přímý kop. Daníček vyslal centr na zadní tyč, kde ale nikdo nečíhal.

14´ Porcal si vysloužil potlesk dobrým zákrokem ve středu pokutového území.

14´ Jen pro informaci, domácí nastoupili v klasické žlutomodré, hosté zase v blankytně modrobílé.

15´ Když se Varnsdorf dostane k míči a snaží se zrychlit hru na úkor častých chyb.

16´ Barák dostal hodně prostoru k zakončení, naštěstí jen do rukavic Porcala.

17´ Velmi pofidérním zpracování přišli domácí na své půlce o míč, naštěstí to dokázali napravit. Dopředu se pak hnal Daníček, kterého opět zklamalo zpracování a míč mu uskočil.

19´ Kouřil se musel položit pod nohy blankytně modrobílému Barákovi, který se už už snažil osamocen vystřelit.

20´ Perfektně se uvolnil Martan, dneska platí za takzvaného gamemakera.

21´ Ou! Do jasné šance se hnal Rudnytskyy, jenže se nechal přetlačit Jiřím Petrů.

22´ A tentokrát nezastavil Rudnytského Janů, ale ofsajd. Znovu to byla tutovka!

24´ Pěkný míč teď dostal kdo jiný, než Rudnytsky. Posouval ještě na Daníčka, ten se hrubě ustřelil a míč patří brankáři hostů.

26´ Breite si teď dovolil vysunout míč před sebe a prodrat se krajem šestnáctky, za odměnu dostává roh.

27´ Ani ten výrazně neohrozil bránu Fendricha.

27´ Nádherný míč přes celé hřiště mířil od Breiteho na Martana, který poslal přesně na hlavu Daníčkovi. Ten se trefil jen do rukavic Fendricha.

28´ A Daníčkovi teď nepomohl ani vítr, který unesl jeho standartku daleko pryč.

30´ Breite si teď parádně narazil s protihráčem a poslal nadýchaný míč na druhou stranu hřiště. Vzápětí pomezní rozhodčí odmával nesmyslný ofsajd.

31´ Pěkně se popral Nový se žlutomodrým hráčem, podle výkladu pravidel za žlutou kartu. Franěk je ale jiného názoru.

33´ Závar v pokutovém území Fendricha, míč si nakonec vzal Landovský, který se pokoušel trefit do levé šibenice. To bohužel nevyšlo.

34´ Ve středovém kruhu dostal naloženo Kouřil, rozhodčí povolává ošetřování.

35´ Landovského pokus o centr byl zblokován, vhazuje tedy na Breiteho. Ani ten nedokáže dostat míč do kloudné střelecké pozice.

37´ Daníček se prolétl po levé straně hčitě a máme tu dlouhé vhaazování, které v pokutovém území nikoho z varnsdorfských neoslovilo.

38´ Dnes Martan vyniká, teď se nádherně dostal k zakončení. Ke smůle všech spoluhráčů trefuje jen boční tyč.

40´ Varnsdorf budiž odměněn! Pavel Tvaroha střelou nejdříve nevylekal brankáře Fendricha, který si myslel, že má míč pod kontrolou. Jenže tomu tak nebylo a balón mu vyražením uskočil přímo do brány! 1:0

42´ Vlašim zkouší zatlačit, občas nějaká ta rána z dálky, ale nic nebezpečného pro Porcala.

43´ Kučera se zkouší probít po pravé straně, ale obrana Varnsdorfu je důsledná.

45+1´ Rozhodčí nastavuje jednu minutu, za kterou se už nic závažného nestane a Varnsdorf tak po prvním poločase vede o jeden gól nad Vlašimí.

46´ Druhý poločas započal. Varnsdorf se zkouší dostat do předu pomocí série autů.

46´ Ono se to daří! Po centru si míč najde Landovský, který po zemi posílá tvrdou střelou míč do sítě! 2:0

48´ Landovský teď hlavičkou na druhé straně odvrací nepříjemný centr.

49´ K varnsdorfským se odráží míče, mají jasnou převahu a soupeře drží na jejich půlce.

51´ Daníček neměl klid na zpracování balónu a tak před Fendrich dává míč někam k rohovému praporku.

52´ Martan teď probíhá pravou stranou, jenže Jurča opět před brankářem posílá míč úplně někam jinam.

53´ Kouřil teď natáhl své dlouhé nohy a s přehledem předběhl Radoše, kterému zastavil balón. Radoš padá a vztaká se, maximálně ale sám na sebe.

55´ Uf! Blankytně modrobílí teď trefili boční síť svatyně Fendricha.

56´ Přesně 925 diváků dnes přihlíží zápasu v Kotlině.

59´ Varnsdorfská obrana teď zažívá krušné chvíle, zatím nepropouští nic.

61´ Dva na jednoho teď běželi Daníček s Rudnytskym. Jenže Daníček poslední přihrávku trefuje přesně mezi zavřené nohy posledního vlašimského obránce.

62´ Rudnytskyy dostal nádherný míč do běhu za obranu. Rychle pohled zkontroluje pomezního rozhodčího, praporek je dole. Žene se tedy dál, jenže střelou v rychlosti se mezi tři tyče netrefuje.

65´ Jurča si teď dvakrát dal oddych a zůstal za obránci, dvakrát musel míč pouštět, protože byl v postavení, které pravidla zapovídají.

67´ „Dej Slovan gól!“ zní publikem. Jenže to by si museli domácí přihrávat krapánek přesněji.

68´ Boj jeden na jednoho teď svedl Porcal s blankytně modrobílým hráčem. Dobře to dopadlo pro Porcala.

69´ Radoše z tábora hostů nahradil Janda.

70´ Střídají i domácí, výborného Jurču vymění Jiří Schubert.

71´ Na hranici šestnáctky popadl míč Fendrich, takže ho musel také hned pustit. Rozhodčí signalizuje, že vše bylo v pořádku.

72´ Domcí zkusí rozehrát volný přímý kop. Tvaroha se staví k míči a posílá ho šikovně. Příležitost dostane nabíhající Breite, jenž míč nadzvedává mimo dosah Fendricha, ale i mimo jeho bránu.

75´ Dnes je k vidění pohledné, rychlé a koukatelné utkání. Alespoň něco nás tu dnes zahřeje.

77´ Přesný centr teď zpracovává Rudnytkyy rukou.

78´ Vlašimský Matějka odchází ze hřiště. Jeho roli převezme Jakub Vojta.

79´ Zieris chybuje kousek před bránou a odkopává míč na nohy Vojty. Ten běží sám k Porcalovi, jenže míč posílá mimo.

80´ Pěkná příležitost před Schuberta, který se nechává lacině obrat o míč.

81´ Nikolas Daníček má odpracováno. Do hry nastupuje Durdevič.

83´ Rudnytsky nevužívá šance a metr od branky trefuje přímo Fendricha. Roh domácích do rukavic lapí znovu Fendrich.

84´ Martan měl zakončit další protiútok, nechal se ale vytlačit. Roh pro Varnsdorf.

85´ Varnsdorfští zkouší i patičky, zápas je v jejich režii.

86´ Je sympatické, že Varnsdorf ani v posledních minutách nepolevuje. Stále se snaží hrát dopředu, zakládat postupné útoky a ohrožovat Fendricha.

87´ Střídání na straně domácích i hostů. Vlašimský Barák odstupuje, střídá ho Breda. Ze žlutomodrého týmu má odehráno dnes výjimečně hrající Martan. Jeho úděl převezme na pár minut Halbich.

90´ Rozhodčí nastavuje pouhopouhou minutu. Během ní bude rozehrávat Porcal, který rozhodně nemá kam spěchat.

90+1´ Hlavní rozhodčí ukončil utkání.

Varnsdorf vyhrává 2:0 nad Vlašimí, fotky a shrnutí západu najdete během následujících hodin na stránkách výběžku.eu. Děkujeme za pozornost!