weby pro nejsevernější čechy

Tygři získali obra z Kanady. Tým posílí bek Taylor Doherty

Bílí Tygři hlásí před startem extraligy zámořskou posilu! Defenzivní řady vyztuží 203 cm vysoký kanadský obránce Taylor Doherty.

Sedmadvacetiletý bek podepsal pod Ještědem jednoletou smlouvu. Urostlý zadák, kterého v roce 2009 draftovali ve druhém kole San Jose Sharks, zažije v Liberci svou první štaci mimo americký kontinent. Mimochodem, půjde o vůbec nejvyššího hráče, který zatím oblékl v extralize tygří dres.

Vyjádření Sportovního ředitele Filipa Pešána: „Po odchodu Adama Jánošíka nám ke spokojenosti s obrannými dvojicemi chyběl jeden bek. Tento post by měl obsadit Taylor. Očekávám od něj fyzickou hru, podporu útoku a také to, že dokáže zjednat respekt před naší brankou. Do karet nám hraje, že jde o zadáka s holí na pravé straně, ideálně tak zapadne do složení formací. O poslední zbylé místo v obraně se poperou naši mladíci a hráči z Benátek.“

Profil:
Urostlý kanadský obránce o svých kvalitách dával vědět už v mládežnických soutěžích. Za kanadskou reprezentaci do 18 let si zahrál na mistrovství světa 2009 ve Spojených státech a i díky tomu byl následně v draftu NHL vybrán ve druhém kole organizací San Jose Sharks.
Další dvě sezony strávil v juniorské Ontario Hockey League, kde byl v ročníku 2010/11 zvolen do All-Star týmu. Postupně začal dostávat příležitost také na farmě Sharks ve Worcesteru, kde strávil následující čtyři sezony. Prosadit se do NHL se mu ovšem nedařilo.

V dalších letech tak střídal East Coast Hockey League a farmářskou AHL, kde se představil například v dresu Toronto Marlies nebo Providence Bruins. Nyní vůbec poprvé zamíří mimo americký kontintent a v tygřím dresu si vyzkouší českou extraligu.