Vilémov porazil Neratovice 4 : 2

Myslím, že to byl první letošní zápas vilémovských, při kterém nevyšlo počasí. Pršelo a bylo chladno. Přesto si však domácí nenechali vzít další vítězství a nadále se pohybují na předních příčkách tabulky. Hosté však byli urputní a přes jasný výsledek nedali kůži lacino. Potom ale ve 27 minutě přijel na nádraží vláček, ve 28 minutě dali domácí první gól a ve 30 minutě se poroučela infotabule na stadionu. Přestože Vilémov dvacet minut před koncem vedl 4 : 0 hosté velice sympaticky zápas nevypustili, útočili a poměrně rychle vstřelili dvě branky. Než dorazí podrobný referát od pana Sklenáře, vezměte zavděk balíčkem fotek.

Vilémovu tentokráte nepřálo počasí, což se odrazilo i v návštěvnosti. V předzápase hrála domácí garda za krásného slunečného počasí derby s Velkým Šenovem a podlehla mu 3:5 (Jirásek, Skukálek a Marek). Krátce po skončení tohoto utkání se nad Vilémovem objevily mraky a začalo hustě pršet. To byla určitě škoda, protože na stadion nepřišly maminky s ratolestmi a také především pěší diváci, takže se hrál fotbal před nečekaně slabou návštěvou, což nebývá ve Vilémově zvykem. Domácí trenér hodně pozměnil sestavu a nechal některé hráče ze základu na lavici náhradníků.

5´- hostující Palanský „udělal“ u lajny Kopřivu, ale Vaňák jeho střelu z úhlu kryl

11´- dlouhý pas Čudy přes hostující beky zachytil Dvořák, ale jeho dělovku z úhlu gólman hostí lapil

23´- dlouhý aut hostů do vápna domácích a Lovíškova hlavička skončila nad Vaňákovou brankou

28´- únik hostů a Polanského šanci musel hasil skluzem stopér domácích Jirchář

30´- centr Stehlíka do prostoru mezi beky, kam si naběhl Dvořák a prostřelil gólmana hostů – 1:0

42´- centr Buryánka prošel až na Matějova a ten na dvakrát propasíroval balón do sítě – 2:0

První půle byla vyrovnaná, hosté hráli sympatický otevřený fotbal bez úmorného bránění a tak se diváci nenudili a bavili dobrým fotbalem a navíc viděli i dvě branky v síti soupeře, což bylo skvělé.

53´- hosté v další dobré šanci aktivním Polanským, ale jeho střela šla naštěstí pro domácí vedle branky

62´- dalekonosný lob Buryánka přes gólmana hostů, který stál na vápně a ten s námahou až na čáře míč lapil

65´- parádní akce domácích na jeden dotek po ose Dobeš – Buryánek a Očipka doklepl míč do branky – 3:0

68´- Očipka se ocitl v čisté šanci, ale obránce hostů mu v poslední chvíli míč ukopl na rohový kop

69´- domácí varnsdorfská akvizice Matejov notně vystrašil střelou z půlkruhu hostujícího gólmana

72´- na milimetr přesný centr Kopřivy skončil na hlavě Sljiviče a po ní počtvrté v brance hostů – 4:0

76´- trestný kop z úhlu od postranní čáry zahrával Žežulka a překvapil Vaňáka tak, že míč se odrazil

od břevna za brankovou čáru a skončil nečekaně v síti domácích – 4:1

81´- chyba domácího Šmalcla, který si nevšiml u postranní čáry občerstvujícího se hráče hostů, který šel sám

po levé straně, místo střely zvolil přihrávku na Tomana a ten do prázdné brány upravil stav na – 4:2

86´- pěknou střelu Zadiny po přihrávce Zelinger hostující gólman s námahou chytil

Hosté překvapili domácí, že se ani po čtvrté obdržené brance nevzdávali a bojovali o dobrý výsledek až do konce zápasu. Domácí poslední čtvrthodinku vypustili a přišli tak o výraznější vylepšení skóre. Přesto byla jejich výhra zasloužená, neboť si vypracovali více stoprocentních šancí, než dobře hrající hosté a to rozhodlo o tom, že ani v dalším zápase nebyla dobita jejich domácí tvrz.

Vaňák – Kopřiva, Jirchář, Čuda, Buryánek (70´- Zadina), Dobeš, Matějov (ŽK), Stehlík, Očipka,

Dvořák (62´- Šmalcl), Sljivič (78´- Zelinger)

Chyběli: Hyka, Winzig a Vavroušek Připraveni ještě: Loos, Kurel ml., Maier ml. a Kurel st.

Nejlepší hráči utkání: Čuda (V) a Žežulka (N) Diváci: 235 vcelku spokojených až na ten závěr !!!

Rozhodčí: Hrkal – Berka a Haltuf Delegát svazu : pan Holý ŽK: 1 : 1 ČK: 0 : 0

Rohy: 4 – 2 Držení míče: 52% – 48% Ofsajdy: 6:2 Fauly: 17 – 18 Střely na bránu: 8 – 6 Mimo: 7 – 4

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel:Třešňák