Český souboj v NHL. Židlický a spol. válcují Jágrovu Filadelfii

Eliáš a jeho tým mohou už v úterý slavit postup do finále konference poprvé od roku 2004. V něm by je čekal lepší z dvojice Washington Capitals / New York Rangers, jejichž série je po čtyřech zápasech vyrovnaná. Problém Flyers spočívá v tom, že hrají příliš líbivý hokej. Snaží se hrát na oko a pro diváky. Neustále se pokouší o efektivní narážečky a zadovky a z jejich hry se pak vytrácí efektivita potřebná pro play off. Naproti tomu Devils jsou lepší v soubojích u mantinelu, rychlejší ve sbírání nahozených kotoučů a důraznější v brankovém prostoru na obou stranách hřiště. Jediný bod, který zatím Jágr s Voráčkem a jejich Letci mají, je z prvního zápasu série, kdy nastoupili po necelých dvou týdnech odpočinku, zatímco jejich soupeř byl vyčerpaný ze sedmizápasového maratonu proti Floridě. Od té toby to jde s Flyers z kopce. Ve druhém zápase padli v prodloužení. Třetí zápas před domácím publikem vedli Letci gólem ze začátku utkání i po druhé třetině stále 1:0, v poslední části však Bryzgalov už neodolal tlaku a čtyřikrát inkasloval – 1:4. Včerejší utkání na ledě Prudential Center v New Jersey začali Flyers nadějně, nejprve Hartnell mezi dvěma hráči v samostatném úniku blafákem překonal Brodeura, který právě slavil 40 let. Poté se ve vlastním oslabení trefil tahoun týmu z Filadelfie Kanaďan Claude Girouxe. Vedení ale nevydželo ani do konce první třetiny. V týmu Devils se probudil k velkému výkonu Marek Židlický. Ten nejprve namazal na gól Sýkorovi a poté sám skóroval svým prvním gólem v Play Off NHL. Ve 38 minutě pak Devils zužitkovali svůj tlak a přidali vedoucí gól. Nápor Flyers byl bezzubý. Nejobávanější lajna Hartnell-Giroux-Jágr byla v této sérii zatím velmi nevýrazná. Jágr to odnesl převelením do až do třetího útoku vedle Schenna a Reada. Na konci třetí třetiny vyletěl z brány Bryzgalov a pár sekund na to se podruhé trefil za domácí Zubrus, tentokrát do prázdné branky. Další český zástupce v dresu Flyers Pavel Kubina se znovu nevešel ani na soupisku.Jedna z posledních sezon české hokejové legendy se tak možná chýlí ke konci. Jeho katy budou nejspíš parťáci z reprezentace Sýkora, Eliáš, Židlický. Nejproduktivnější Evropan v historii NHL Jaromír Jágr však podle dostupných informací příští rok znovu podepíše za mořem smlouvu. Východní konference – 4. zápas (stav série 3:1):: New Jersey – Philadelphia 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)Branky: 38. a 60. Zubrus (na první Sýkora), 16. Sýkora (Židlický), 19. Židlický – 12. Hartnell, 14. Giroux. Střely na branku: 43:22. Diváci: 17.625. Stav série: 3:1.