Vilémov po skvělém začátku bral jenom bod, Vilémov:Český Brod 2:2

Vilémov hraje zápasy letošního „jara“ vlastně všechny venku, protože i domácí musí hrát na umělé trávě ve Varnsdorfu. Minule mu tohle hřiště svědčilo i včera (6/4) to po začátku poločasu vypadalo nadějně, poměrně brzo měli na kontě dvě branky a všechno vypadalo velice nadějně. Hned, když jsem dorazil na stadion, stihl jsem jentaktak gól na jedna nula.

vil brod 1 0

Téměř vzápětí dali domácí druhý gól.

dvanula

V závěru poločasu, po dvou nevýrazných (a prvních) střelách hostů bylo ale srovnáno a vrásky se vrátily na čela vilémovského realizačního týmu.

Ve druhém poločase ještě (naštěstí) nebyl uznán další gól hostů.

Body se tedy dělily rovným dílem.

A ještě fotoset Tomáše Fuska.

SK Stap Tratec – SK Český Brod 2:2 (2:2)
V dalším kole se hrálo na varnsdorfské umělce o šest bodů a bohužel pro domácí Vilémov, posílený o čtyři hráče z druholigového Varnsdorfu to dopadlo špatně. Další ztráta znamená opět i ztrátu na záchranné pásmo a to je špatně. Utkání se vyvíjelo velice dobře, neboť domácí z úvodního tlaku dali dvě branky a měli i další dvě pěkné šance. Ale po vedení 2:0 jakoby se ukolébali a hosté začali přidávat plyn a mít navrch především v důrazu a v osobních soubojích. Po vstřelení kontaktní branky na 2:1 se za další dvě minuty lacinou brankou do šatny radovali z vyrovnání a domácím divákům, kteří před tím vykřikovali – „Dejte jim bůra“ zatrnulo, stejně jako funkcionářům a realizačnímu týmu.
Nejdůležitější minuty zápasu:
6´- do velké šance se dostal domácí Just po autu, ale jeho střela nenašla zcela odkrytou půlku hostující branky
a šla jen do boční sít. To byla velká škoda, neboť domácí mohli jít hned v úvodu do vedení !!!
11´- parádní ulička Očipky na naběhnuvšího si Kurela a ten levačkou vymetl šibenici zkušeného Sovy – 1:0
18´- trestný kop od postranní čáry zahrával Chod – míč přistál na hlavě dlouhána Kouřila a bylo to – 2:0
21´- střelu Choda bez přípravy z 20-ti metrů gólman hostů exsparťanský Sova chytil
29´- chyba hostů v obraně a Just šel sám na gólmana, místo střely však zvolil špatnou přihrávku a bylo po šanci
42´- málo přikrytý útočník hostí nacentroval do vápna a tam opět nepokrytý Moravec snížil na – 2:1
44´- hosté zahrávali trestný kop Krejcarem od postranní čáry, míč prošel zkrz obranný val, kde jej nikdo
z domácích nedokázal odehrát, skočil na tyčku a od ní po lajně do náruče Vaňáka. Pomezní však viděl, že to
bylo již za lajnou a tak byl gól k radosti hostů správně uznán – 2:2 !!!
Dvě nepozornosti a tudíž vynucené chyby domácích je stály během dvou minut vyrovnání a navíc tradičně již krátce před půlí !!! Jinak se hrál fotbal nahoru a dolů a divákům se to muselo líbit. Bohužel však čekali po úvodním tlaku a vedení 2:0 ještě nějaké góly v síti soupeře a ono tomu bylo naopak. Ve druhé půli došlo k určitým změnám na obou stranách a šancí spíše ubývalo a když domácí dvě tutovky nedali, zahrozili i hosté, ale naštěstí pro domácí dali branku ke konci zápasu jen z ofsajdu.
52´- Kurel unikl obraně hostů a parádně nacentroval na hlavu střídajícího a zcela volného Šťastného, ale tomu
jeho super šanci bravurně kryl zkušený gólman hostů Sova
57´- Vavroušek se uvolnil u rohu velkého čtverce, vrátil míč na volného Kurela, ale jeho střelu v další super
šanci zblokoval v poslední chvíli bek hostů !!!
74´- odražený balón se dostal na velkém vápně k Machovi, ale jeho střela z voleje šla jen vedle branky hostů
85´- hosté se po rohu dostali ve skrumáži k míči a dopravili jej do sítě – naštěstí z ofsajdové pozice !!!
88´- gólovou přihrávku Macha po úniku zprava vypíchl nohou v poslední chvíli skvělý gólman hostů Sova !!!
Hosté se po dvou obdržených brankách chytli a dokázali být víc než rovnocenným soupeřem domácích, kteří mohou litovat především neproměněných šancí a dvouminutového výpadku před první půlí. Pochvalu zaslouží všichni tři rozhodčí, kteří zvládli zápas velmi dobře a odvedli zcela objektivní výkon.