Šluknov plichtil v Mojžíři, v příštím kole hostí Rumburk

Šluknov jel do Mojžíře s cílem neprohrát a s vědomím, že to bude těžké utkání plné soubojů a standardek na užším hřišti.

To se v plné míře potvrdilo. Domácí hrají systém nakopávaných míčů na dva vysoké útočníky. V prvních dvaceti minutách se dařilo tuto hru eliminovat a hosté byli lepším mužstvem. S postupem času však byli domácí čím dále nebezpečnější a přibývaly standardní situace. Čisté konto se podařilo nakonec do poločasu Šluknovu udržet. Na konci půle si nešťastně Hlávka zlomil nos, přejeme brzké uzdravení.

Druhá půle pokračovala ve stejném duchu. Domácí hrozili hlavně po rohových kopech a nakonec i jeden využili. Na zadní tyči zůstal špatně hlídán Král, který hlavou nedal brankáři šanci 1-0. Vedení jim ovšem dlouho nevydrželo, protože gól vstřelili i hosté. Přímý kop Vichtereye gólman jen vyrazil do strany, kde byl nejdříve Lehrl a ten tvrdě prostřelil brankáře Mojžíře. V hektickém závěru měli obrovské závary domácí bez gólového efektu. I Plaston měl na konci obrovskou šanci, Lehrl však brankáře z blízka nepřekonal.

Pro Šluknov to byl velmi důležitý bod, protože udržel před Mojžířem sedmibodový náskok. V dalším utkání hostí Plaston v derby Rumburk 12.5. v 17 hodin. Od 14 hodin se bude hrát předzápas starých gard obou mužstev. Zveme všechny diváky!