weby pro nejsevernější čechy

Víkendové kudykam – osmý týden roku 2019

Tak, a je po prázdninách.Po zcela prázdném týdnu se konečně sem tam něco začíná dít.

Ve čtvrtek 21. února 2019:

Dobrý den, dovolujeme si vás pozvat na přednášku Rakouské bitevní lodě do rumburského muzea, která se bude konat ve čtvrtek 21.2. 2019 v 17.00 hodin.

Přednášející : děčínský námořní historik Alois Bělota bude popisovat osudy nejslavnějších plavidel Rakousko-uherské flotily, jejich posádek i konec jedné z největších námořních flotil tehdejšího světa v roce 1918. Přednáška je věnována zániku Rakouska – Uherska jako námořní mocnosti.

Vstupné : 30,- Kč

Kamila Lišková
Muzeum Rumburk

V pátek 22. února 2019:

Vážení přátelé a příznivci muzea, Sklářské muzeum Nový Bor si Vás dovoluje srdečně pozvat v pátek 22. 2. v 17. hodin na vernisáž výstavy Jiřího Pačinka – Skleněný zvěřinec.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Sklářské muzeum Nový Bor / Glass Museum Nový Bor
nám. Míru 105, 473 01 Nový Bor
Czech Republic
tel. +420 487 726 196
www.glassmuseum.eu

Ve Varnsdorfu začíná třídenní Parádalympiáda, nádherná akce pana Vaňka pro nevidomé. Rumburáci už dlouho hojně propagují Svět podle Michaela na Hvězdě. A já se ukážu na Lidovce, i když po pravdě po loňské zkušenosti musím konstatovat, že vlastně nevím proč, protože můj šálek kávy to není. A to kafe nepiju…

V sobotu 23. února 2019 je možno s krásnolipskými turisty projít plánovanou trasu pro vozíčkáře. Hned trojmasopust je možno nakombinovat v Horním Podluží, Dolním Podluží a Jiřetíně pod Jedlovou. Všichni se sejdou po obědě u kostela sv. Kateřiny. A taky se hraje volejbal, varnsdorfské ženské Áčko proti Novému Boru (jako tradičně nevím kde, jestli v tělocvičně pod náměstím, nebo na Edisonce, takové malichernosti web republikové federace nepovažuje za důležité). Večer ještě UDG na Fabrice.

Vyberete si co chcete a kde chcete.