Krize vilémovského fotbalu trvá, Vilémov : Čelakovice 1 : 3

Za krásného počasí vyběhli na trávník mužstva Čelakovic a Vilémova, tedy dvou týmů úplně na konci tabulky. I v tomto zápase bohužel vyhráli hosté, takže setrvání Vilémova v divizi je pasé; přišel čas připravit se na účinkování v krajském přeboru, což s nestabilizovaným týmem bude další problém. Po nemastném neslaném výkonu opustil náš fotograf hřiště ještě před koncem zápasu, informoval nás nicméně, že na svém místě mezi lavičkami obou týmů zaslechl zajímavý rohovor z prostoru hostí:

„Ty vole, my byli včera na tahu a vyhrajeme?“

„No, asi jo, voni tady na tahu byli asi taky, a byl delší…“

Pár fotek a detailní zápis z utkání:

Vilémovští fotbalisté chtěli s jasně sestupujícími Čelákovicemi odčinit nepříjemnou porážku ze Žatce, ale podali nejslabší výkon jara a hosté si tak nečekaně odvezli všechny tři body. Navíc se domácím zranil hned v úvodu zápasu kanonýr Kurel a vypadá to, že bude muset na další operaci kolena, což znamená ještě navíc oslabení pro důstojné dokončení závěru soutěže.
3´- trestný kop hostů z hranice velkého čtverce zahrával Dalekorej, ale Vaňák byl na svém místě
7´- nepříjemné zranění Kurela – nosítka a první střídání domácích – přichází za něj dorostenec Honsů
11´- centr Očipky a Červeňák nedokázal v čisté šanci ani na dvakrát překonat hostujícího gólmana !!!
20´- střela Očipky z mírného úhlu skončila těsně nad brankou hostů
33´- na rohový kop Choda si naběhl Honsů, ale jeho volej gólman hostů lapil
34´- hosté v úniku přes pravou stranu obrany, zpětný balón na nekrytého Dalekoreje a ten zavěsil – 0:1
42´- pěkná ulička Choda na Očipku, který se ocitl sám před gólmanem, ale trefil jen jeho !!!
45´- na další roh Choda si naskočil Vavroušek, ale gólman hostů míč se štěstím vyrazil na rohový kop
V první půli byli domácí lepším celkem, ale hráli příliš křečovitě a nedokázali slabému soupeři vstřelit branku. Jejich hra však byla jednodušší co do přechodu do útoku a jeden z mála brejků dokázali nedůsledným bráněním domácích proměnit v překvapivé vedení, což málokdo z přítomných čekal.
59´- na rohový kop hostů si naskočil skoro na malém vápně nikým nekrytý Galovič a bylo to už – 0:2 !!!
64´- střela Choda z velmi dobré pozice šla jen mimo hostující branku
76´- ulička Nagyho a Červeňák šel sám na gólmana, ale střílel jen těsně vedle tyče !!!
80´- trestný kop Choda od lavičky domácích našel ve vápně hlavu Nagyho a míč skončil v šibenici – 1:2
86´- další trestný kop Choda musel gólman hostů pracně vyrážet na další rohový kop
88´- hosté po chybě domácí obrany dosáhli lacino na třetí a rozhodující gól opět Dalekorejem – 1:3 !!!
Co byla platná domácím hráčům místy až drtivá převaha ve druhé půli, když si nechali dát dva laciné góly. Bohužel takto se o záchranu bojovat nemůže. I přesto, že nebyl nikdo z varnsdorfských hráčů uvolněn, měl být tento soupeř hratelný a body měly zůstat doma. Na šance a na rohy se sice jasně vyhrálo, ale počítají se góly a ty dali hosté tři, i když za celý zápas jen čtyřikrát stříleli mezi tyče domácí branky. O takové produktivitě se domácímu týmu může jen zdát. Velmi dobrý výkon podali i všichni tři rozhodčí, kteří však měli dost usnadněnou práci díky slušně hranému zápasu z obou stran.