Fotbal ve Vilémově: frustrace a téměř neregulérní terén, SK Stap Tratec – Slavoj Vyšehrad 0:3 (0:2)

Domácí funkcionáři se snažili o odložení zápasu, ale Praha rozhodla, že musí o stavu hrací plochy rozhodnout až sudí na místě a i když předběžná dohoda s Vyšehradem byla na středu 12.6. – rozhodčí, aby sem nemuseli znovu jezdit jak oni, tak i soupeř z Prahy, zápas na kalužemi nasátém terénu pustili. Fotbal se na tom nedal hrát, diváků bylo samozřejmě málo a co je nejhorší, z hřiště je bahniště a bude se dávat hodně dlouho dohromady. Většina zápasů byla odložena, jen dalekému Vilémovu to umožněno nebylo. I to o něčem svědčí. Hosté hrají „tvrdě“ o body, neboť nejlepší tým z 2.místa postoupí do ČFL.
Úvod zápasu patřil domácím, kteří dali ve 3.minutě regulérní gól, ale pomezní zvedl nesmyslně praporek a gól se k údivu všech přítomných, včetně hostů, nepískal. Video však jasně ukázalo, že to regulérní branka byla a vůbec ne z ofsajdu.
3´- střelu Vavrouška srazil bek hostů na rohový kop, který zahrával Chod, odražený balón se dostal
k Jirchářovi, který jej bodlem poslal do sítě hostů. Hlavní pískl gól, ale podíval se na pomezního Požívila
a ten měl z nepochopitelných důvodů zvednutý praporek, takže se kopalo jen od hostující branky !!!
9´- přísně odpískaný trestný kop hostů ze 30-ti metrů líznul hlavou Budějský a bylo to – 0:1
20´- dělovku domácího Choda z velkého vápna gólman hostů na dvakrát lapil
23´- kanonýr hostů Kavka v samostatném úniku, ale velká kaluž na vápně mu šanci zhatila
39´- zcela vymyšlený trestný kop na velkém vápně pro hosty a Budějský střelou podél zdi zvýšil na – 0:2
44´- hostující Kafka za malého přispění špatného terénu v dobré šanci přestřelil branku domácích
První půle byla vcelku vyrovnaná, hosté se dostali do hry díky nervozitě domácích po neuznané brance vymyšleným ofsajdem a jejich nervozita nabírala na intencích při vymyšleném trestném kopu a zvýšení hostů na 0:2, když na videu není po nějakém náznaku čehokoliv ani památka.

gol

48´- další přísně nařízený trestný kop proti domácím zahrával Nosek a trefil břevno Vaňákovi branky
50´- hosté v úniku po levé straně a Kafka využil uklouznutí Daníčka a dloubnutý míč se dokutálel do sítě – 0:3
64´- další trestný kop nejlepšího hráče hostů Budějského domácí gólman Vaňák chytil
72´- kanonýr hostů Kafka se dostal do dobré šance, ale střílel jen těsně vedle
88´- další trestný kop Budějského šel tentokráte přes zeď, ale Vaňák jeho střelu vyrazil na rohový kop
90´- trestný kop domácího Čudy skončil na zdi hostů a hlavní sudí zápas ukončil
Hosté hráli velmi zodpovědně v obranné činnosti a domácí útočníci si z vysokými beky nevěděli na těžkém terénu rady. Zápas byl silně ovlivněn neuznanou první brankou domácích a také tendenčním pískáním hlavního sudího Mrkáčka, který na těžkém neregulérním terénu tlačil hosty do standardek, které jejich hráči mají velmi dobře nacvičené a které nakonec vlastně rozhodly o jejich nezaslouženě vysokém vítězství. Domácí hráči díky velmi špatnému rozhodčímu inkasovali tři žluté karty a mnoho nechybělo a mohly to být i karty červené. Delegát svazu určitě musel oběma „hlavním aktérům“ vyčinit, druhou pomezní pochválit, ale to už výsledek a hlavně zničené hřiště nenahradí.