weby pro nejsevernější čechy

Tanambourrée 2013

Pokud to čistě náhodou nevíte, pak vezměte na vědomí, že dnes, ve čtvrtek 6. června 2013, začíná ve Varnsdorfu už 15. ročník celostátního nesoutěžního festivalu scénického tance Tanambourrée 2013, letos s podtitulem Co se děje v lidské hlavě.

Bohužel za ta léta nutno konstatovat, že jako u řady jiných akcí situaci zachraňuje pouze přítomnost členů (tady ve velké většině členek) souborů a u některých vystoupení rodičů, mimo tenhle okruh si najde cestu opravdu málokdo. A nepředpokládám, že by se letos něco závratně změnilo…

Úvodní představení Kameny země (pohybové divadlo ZUŠ Prčice) je nakonec pro jistotu přesunuto do interiéru Městského divadla Varnsdorf, i když se původně uvažovalo o exteriérech. Jenže to počasí… Takže ani zatím není jisté, jak v pátek dopoledne – paní ředitelka Mateřské školy Na kopečku sice ujišťovala, že udělali jako každoročně maximum a louka je připravená, ale když se podívám ven na olověnou oblohu, asi opět skončíme v divadle – věčná škoda. Večer se v ZUŠce koná vystoupení souborů T.I.K a PATZ, po jeho ukončení program pokračuje ve starokatolickém kostele vystoupením BAROKNÍ FUGA – TPS Magdaléna.

Po celou dobu festivalu běží tvůrčí dílny, jejich výsledky bývají každoročně prezentovány v sobotu – jenže opět v exteriérech. Nevím nevím, jestli podle předpovědí vskutku teploty vystoupají na v minulých ročnících obvyklé hodnoty. A celá akce končí v neděli slavnostním představením souborů v divadle – časy a podrobnosti o jednotlivých dnech jsou k nalezení v našem kalendáři.

A pro připomenutí:

7. června 2012

8. června 2012

9. června 2012

a finále v divadle

Tagy