weby pro nejsevernější čechy

Nejistá sezóna

Páteční večer 11. května 2012 přichystalo městské divadlo ve Varnsdorfu besedu s jeho ředitelem PhDr. Martinem Musílkem.  Jejím posláním bylo seznámit zájemce s plánovanými novinkami na další divadelní sezónu a získat zpětnou reakci na sezónu končící.

Celkový počet sedadel v divadle je podle technických specifikací 449. Na besedu dorazil „reprezentativní“ vzorek návštěvníků v počtu sotva deseti. Nicméně i tak těch pár vytrvalců tlumočilo to, co se sem tam dalo už delší dobu zaslechnout šuškandou. Pokus vnést do stojatých divadelních vod trochu té avantgardy a mladé krve narazil dost tvrdě u stávajících abonentů, kteří patří do zcela jiné věkové kategorie a mají zcela jiné požadavky. Jsou předplatiteli dle svých slov velmi dlouho, ale za celou předchozí dobu se jim nestalo, aby z představení utíkali, jako tomu bylo tentokrát. Nespokojeni byli i s pokusy oživit podobným způsobem koncertní cyklus. A tudíž údajně houfně zvažují, že na tu další sezónu už předplatiteli nebudou.

Pro zástupce divadla se zjevně nejednalo o informace nečekané a překvapující, protože sezóna 2012/2013 by podle přednesených informací měla být daleko „umírněnější“, koncerty budou nadále věnovány opravdu jen klasice (zatím je jasný jen Jaroslav Svěcený a japonská klavíristka, hrající Chopina), blues a jazz dostane vlastní prostor mimo tuto řadu. Ono s málo penězi velkou parádu těžko dělat, takže porovnávání s nedalekým Rumburkem a jeho domem kultury je spíš ke vzteku nebo pláči, vzhledem k jejich rozpočtu. Takže pěkně prosím, smutně koukám – neházejte flintu do žita. Velmi těžko se buduje a snadno bourá, a kdyby mělo divadlo padnout a zamknout dveře, moc růžová budoucnost by ho nečekala. Máme tady těch „pomníků“ po městě už docela dost…

Tagy