weby pro nejsevernější čechy

Vřazování kvinty 2019/2020 varnsdorfského gymnázia

V úterý 8. října 2019 se v aule varnsdorfského gymnázia uskutečnilo vřazování kvinty.

Jak už to tak většinou bývá, akce v podstatě interní, tudíž bych o ní nevěděl, nebýt osobního pozvání (díky, Lucko). Vůbec jsem si nedokázal představit, oč se vlastně jedná. Teď zpětně marně hledám, jestli jde o akt známý širší veřejnosti, nebo jen o naši místní specialitu – strejda Google mlčí a nabídl mi jen odkazy právě na náš gympl.

Za mých školních let nic takového nebylo, a ani být nemohlo. Je to tak dávno, že gymnázia v té době teprve ztratila ze svého názvu „s“ a vyměnila ho za „z“ a byla jen čtyřletá.  A já si tuhle akci vykládám tak, že jde o recesistický akt k přestupu z ukončené povinné školní docházky do „středoškolské“ éry, což je možné jen u gymnázií osmiletých, po nichž tehdy nebylo ani vidu.

Moderované pásmo scének, vycházejících z konkrétních třídních zážitků, bylo pojato tak, že i já jako neznalý podrobností jsem se válel smíchy. Obecné principy kantorství, třídních výletů, zážitkových kurzů či dokonce rvaček mohou totiž být srozumitelné každému, a v tomhle případě se je aktérům povedlo uchopit velmi šikovně. K tomu loučení s dosavadní třídní, trocha dojetí, střídání stráží za poněkud „drsnějšího“ učitele.

Takže ještě jednou díky, pobavil jsem se.

Co se týče fotek, opět bez vodoznaku. Když mi vypomáhá někdo, kdo je tu doma, nafotí leccos jinak a lépe než já. Jenže následně určovat autorství je poněkud zabijácká práce, proto tedy jen obecně – foto IŠK:

Tagy