Šluknov v derby pokořil Rumburk: SK Plaston Šluknov-FK Rumburk 1:0 (0:0)

Tradiční derby s Rumburkem bylo důležité pro obě mužstva, protože ještě ani jeden nemá jistotu záchrany. Očekávalo se vyrovnané utkání sousedů v tabulce.

Od začátku se naplňovala prognóza. Utkání bylo velmi vyrovnané s velkou bojovností. Akce končily před velkým vápnem, protože obrany hrály velmi pozorně. Šance přicházely až s postupem času. Ta největší Šluknovská přišla před koncem poločasu. Slanina vybojoval míč a přesně nacentroval na zcela volného Čurgaliho. Ten dobře zpracoval míč, ovšem neobstřelil dobře vyběhnuvšího brankáře Hadara.

Druhý poločas nabídl atraktivní fotbal s mnoha šancemi na obou stranách. Oba brankáři naopak od střelců měli svůj den a působili velmi jistě . Když už to vypadalo, že utkání skončí asi spravedlivější remízou, udeřil v 82.minutě domácí Plaston. Střídající Navrátil, který po dlouhé době přijel vypomoci byl ten rozhodující žolík. Přesnou načasovanou nahrávkou našel Čurgaliho, který tváří v tvář brankáři akci ještě vyšperkoval nabídkou pro Slaninu, který šancí nepohrdl a zakončil do poloprázdné branky 1-0.

Pro Rumburk to bylo asi hodně kruté, ale takový je fotbal. Ohromnou radost máme z toho, že se podařilo vyhrát derby i s pěti dorostenci, když šestý naběhl v průběhu utkání. Je to pro nás velký příslib do budoucna. Dnes zaslouží pochvalu všichni hráči. Jak mladí, tak zkušení matadoři, kteří dobře vše vyladili a podařilo se v již hodně oslabené sestavě uspět. Z minulého utkání má zlomený nos Hlávka a Vichterey R. naštíplá dvě žebra. V dalším utkání zajíždí Šluknov do první Modré a to bude pro mladé velká nová zkušenost.