Šluknovští porazili varnsdorfskou U19 skoro na pohodu

Vedro bylo i v tento pozdější čas neúměrné, co si budeme povídat.

Šluknov musel do konce prvního poločasu překvapivě dohánět jednogólové manko. Pravdou je, že domácí měli více šancí do přestávky, si myslím a bylo mi to potvrzeno v pozápasové diskuzi. Poté se šluknováci z nařízené penalty ujali vedení. Posléze jim byl přiřknut hlavním arbitrem ještě jeden pokutový kop, ale sám faulovaný P.Záruba lajdácky střelou po zemi minul tyčku branku hostí. Varnsdorfští mladíci vyrovnali a zdálo se, že se ku radosti místní fanynky D.Čurgaliové (mimochodem jde o choť šluknovského trenéra a zaroveň i matkou hráče z varnsdorfské U19ctky) skončí mač remízou, což pro chod jejich domácnosti by bylo jisto jistě nejlepší. Načež měl mančaft hostů také penaltu, ale bravůrním vystihnutím strany a vykopnutím střely nohou, brankař T.Bednář domácí podržel. Poté zaúřadoval J.Slanina obrátil vítězství na domácí stranu střelou na vzdálenější tyč a pravým angličanem skóroval. Kdo tam přišel, viděl velice pohledné utkání.

Hodnocení trenéra (ŠLK) L.Čurgaliho: Dnes i hráči širšího kádru dokázali, že mají na to hrát fotbal. Hrálo 18 hráčů a někteří museli vzít zpocený dres spoluhráče o poločasu. Hodně atraktivní, bojovné, leč férové utkání a i nějaké ty góly padaly.

Sumasumárum: zápas skončil ŠLK 3:2 U19 VDF …. poločas 1:1, střelce nebudu zveřejňovat, protože je všechny neznám.