Vilémovu první mistrák sezony vyšel. SK Stap Tratec – FK Neštěmice 2:1 (2:0)

První mistrovský zápas se stal dle očekávání tahákem pro diváky, kterých přišlo takřka na tři stovky. Domácí, kteří nastoupili bez Loose /dovolená/, Buryánka /zranění/ a Vlka /dovolená/ se do hostů pustili od první minuty s touhou brzy rozhodnout zápas a dát příležitost v rámci možnosti střídání všem pěti hráčům. První půle mohla být 3:0, ale nebyla a to vybudilo hosty ve druhé půli k tomu, aby domácím přibrzdili snadnou cestu k výhře a zápas nakonec zdramatizovali.

3´- únik Maláka, který se ocitl sám před gólmanem, přibrzdil a hostující bek mu v poslední chvíli míč ukopl
10´- pěkný lob Maláka na zcela volného Vavrouška a ten tváří v tvář gólmanovi hostů poprvé rozvlnil síť – 1:0
14´- hosté v dobré pozici Krokem, ale ten mířil na štěstí jen těsně vedle Vaňákovi svatyně
22´- dlouhý pas Jägr na Vavrouška, ten míč naservíroval před branku a Malák zavěsil – 2:0
První půle byla jasně v režii domácích hráčů, hosté dobře bránili a spoléhali se jen na ojedinělé rychlé brejky. Ve druhé půli se střídalo na obou stranách a hosté kontaktní brankou hned v úvodu zkomplikovali domácím trochu život. Nakonec to však domácí zvládli a mohli vyhrát i větším rozdílem.
49´- chyba domácích a Krok šel sám na gólmana Vaňáka, dovolil si kličku a do prázdné branky zavěsil – 2:1
57´- ulička Čudy na Vavrouška, ten šel zcela sám na vyběhnuvšího gólmana hostů, místo kličky či střely k tyči
však zvolil lob přes něho a míč skončil místo v bráně na horní síti – to byla škoda !!!
79´- pěkná střela Mikuly z hranice velkého vápna, ale gólman hostů byl pozorný a míč lapil
83´- hosté v dobré šanci opět nebezpečným Krokem, ale domácí Vaňák v brance jej tentokráte vychytal
Ve druhé půli se více bojovalo a pohledný fotbal z první půle se vytratil. Je pravdou, že domácí využili takticky všechnu možnost na střídání a nakonec bránili tři důležité body na začátku soutěže. Velmi dobrý výkon ke spokojenosti obou mužstev předvedli také všichni tři delegovaní rozhodčí.