weby pro nejsevernější čechy

Pátý roční ankety o nejlepšího rumburského sportovce má své vítěze

Před zcela zaplněným sálem rumburského domu kultury byly v pondělí 14. května vyhlášeny výsledky ankety pátého ročníku Sportovec roku 2011. Ankety se letos zúčastnilo 561 hlasujících, což je o sto více než v loňském roce.Veřejnost vybírala z nominovaných sportovců ty nejlepší v kategoriích mládež do 18 let, kategorie dospělých, nejlepší kolektiv a nejlepší trenér. Na poslední chvíli se slavnosti se zúčastnily také sestry Drahotovy, které se vracely z mezinárodních chodeckých závodů v Rusku, a jejich první cesta z letiště vedla rovnou na pomyslné stupně vítězů v rumburském domě kultury. Anežka Drahotová totiž získala v anketě třetí místo, její sestra Eliška obsadila první. Tyto nadějné a talentované atletky, pokořitelky mnoha evropských i světových juniorských rekordů v chůzi i maratonu zabodovaly v rumburské anketě již poněkolikáté. Letos mezi sebe pustily jen jednoho mladého muže, Marcella Calvittiho, nadaného kickboxera, který před několika dny získal titul na Mistrovství ČR v lowkicku v Krásné Lípě. Ten se však pro svou vytouženou cenu nedostavil, neboť ho skolily horečky, a tak za něj zaskočila maminka.
Mezi dospělými se na prvním místě umístila Alena Winterová, rumburská chodkyně a atletka. I ona si pro svou trofej nejlepšího dospělého sportovce roku přišla již poněkolikáté. V kategorii dospělých zabodoval také Libor Kamenický, motocyklový závodník a mistr republiky, třetím nejlepším dospělým sportovcem roku si rumburští zvolili ragbistu Zdeňka Zatloukala.
Souboj mezi kolektivy vyhrál JV judo Rumburk, hned za ním se umístily rumburské volejbalistky, také již poněkolikáté, a třetí místo získal nováček ankety, FC NICA Rumburk – futsal.
Koučem roku byl zvolen Václav Koutecký, trenér mladých judistů, pomyslné stříbro si odnesla trenérka atletiky Alena Winterová a třetím trenérem s největším počtem hlasů byl vyhlášen Petr Dopita.
Komise pro prevenci kriminality a sport pak udělila zvláštní cenu, a to pro jednotlivce oceněného za zásluhy o rozvoj rumburského sportu. V letošním roce se jím stal Jiří Koutecký starší, trenér judistů, pod jehož rukama za několik desítek let aktivní činnosti, prošly stovky mladých sportovců.
Rumburský galavečer zpestřilo vystoupení mladých judistů z oddílu JV Judo Rumburk s ukázkami bojového umění, moderní gymnastky z TJ Rumburk a taneční skupina ze školního sportovního klubu při ZŠ U Nemocnice.