Pohár Osvoboditelů zůstal opět doma

Již pravidlem se stal květnový fotbalový turnaj středních škol o Pohár Osvoboditelů pořádaný Vyšší odbornou školou a Střední školou Varnsdorf.

Do Kotliny letos přijela opět českolipská SOŠ 28. října a prvně se představil tým VOŠ+SŠ Nový Bor. Doplnily je dále celky varnsdorfských SŠ, a tak se o pohár střetlo šest družstev, která nejdříve hrála o umístění ve dvou skupinách. V první z nich bez ztráty bodu zvítězil celek VOŠ+SŠ K. Světlé před novoborským výběrem a Biskupským gymnáziem. Ve druhé skupině sice remizovala českolipská škola s VOŠ+SŠ Mariánská, ale duel s VOŠ+SŠ Bratislavská vyhrála a vybojovala si tak právo na finále. Poražení skončili druzí, protože porazili tým ze školy v Mariánské.

V utkání o páté místo přehrálo BG tým VOŠ+SŠ Mariánská 3:1, VOŠ+SŠ Bratislavská si zajistila třetí pořadí hladkým vítězstvím 3:0 nad celkem z Nového Boru a ve finále dominovala VOŠ+SŠ K. Světlé, když zdolala jasně českolipskou SOŠ 28. října 4:0. Nejlepším hráčem turnaje byl určen Karel Vrána z českolipského celku, cenu pro nejlepšího gólmana si převzal Daniel Linhart z týmu vítězů. Ceny jednotlivcům i finalistům předával ředitel VOŠ+SŠ Varnsdorf Ing. František Hricz spolu s tradičním organizátorem akce Michaelem Šimkem. Při fotbalu přejícímu počasí celou akci moderoval Zbyněk Šimák a pro případné ošetření hráčů byly přítomny zástupkyně Českého červeného kříže. Vítěze turnaje čeká v červnu podobná akce v České Lípě, ale tam tradičně hostům pšenka nekvete. Protrhnou nyní tradici? ZdS