weby pro nejsevernější čechy

Akce, výstavy, přehlídky, a tak podobně

Přehoupl se nám ke konci další týden, proto nezbývá, než se podívat, co nás i vás na jeho konci čeká. Po odpočinkově prázdném čtvrtku to v pátek 20. září 2013 začíná – v Dolní Poustevně zahajuje tradiční Mezinárodní loutkový festival, který trvá až do neděle. Ve Varnsdorfu se bude jezdit pokud možno bez aut. A zatímco se bude hudebně ve Varnsdorfu objevovat nový prostor, restaurace Film Point v budově kina Panorama, v České Lípě začíná hudební festival Lípa Musica 2013, který dávno přesahuje městské hranice všemi směry (a brzy se dotkne i nás jedním z koncertů ve Filipově).

V sobotu 21. září 2013 půjdeme na varnsdorfskou Střelnici zkoumat, zda může být pro Výběžek spásou lokální ekonomika a regionální měna. Kromě tiskovky tu budou trhy, hudba, všeliký doprovodný program a taky strongmani se soutěží pro příchozí… Na horskou časovku na Jedlové se kvůli tomu asi nedostanu, stejně jako na Pohádkový les varnsdorfského DDM. A na vzpomínkové akce ohledně osudu finanční stráže v České Lípě a ve Waltersdorfu to taky časově nevyjde. Odskočím si tak maximálně do městské knihovny na další básnické setkání.

A neděle 22. září 2013 znamená návštěvu benefice pro červený kostel ve Varnsdorfu. Snad se konečně dozvíme, kdo s ní co vlastně zamýšlí…

Další akce k nalezení v našem kalendáři – a pokud tam nějakou nevidíte, nezapomeňte nám dát vědět.