weby pro nejsevernější čechy

MS o MS

V rámci zrychleného vnitřního přerodu ze špičkového hokejového odborníka („Hóši, makáme!“) na expertního znalce evropského fotbalu („Baňyčéék, piča!“) zde musím přičinit pár poznámek k právě ukončenému mistrovství světa v hokeji. Tedy moje základní shrnutí zní: Kurvahošidoprdelesaprlot! A nyní podrobněji:

hokej

Tak, určitě…hokej je jeden z nejobtížnějších sportů. Chlapíci na prodloužených nohách se dotýkají kluzké plochy žiletkovými břity, takže vozí ty metráky živé váhy na pár milimetrech karbonu či čeho. Navíc, mají vlastní ruce prodloužené jakýmsi kyjem, opět asi z karbonu či čeho. Do toho na sobě mají naloženou výstroj, pod jejíž vahou by se moje kostra hladce zhroutila, hlavu mají sevřenou v jakémsi blembáku, na kterém je navíc nějak vypouleno plexisklo, aby hůř viděli. Skutečnost, že v ústech, aby se jim zřejmě o něco hůř dýchalo, mají umělohmotné vzduchové zábrany, je v tomto smyslu téměř zanedbatelná. Tohle základní nastavení je zřejmě hlavní příčinou toho, že naši hoši neustále, nebo téměř neustále, přihrávají soupeři. Zjistil jsem, že když se dohromady složí úkony popisované komentátory jako „téměř dobrá přihrávka“ a „maličko scházelo“ a „o kousíček vedle“, vychází z toho jednoduché sdělení, totiž že se hraje „blbý hokej“ a naše mužstvo prohrává tak 3:1…

K tomu všemu je zajisté nutno připočítat, že v každém zápase docházelo k nějakému, zjevně dopředu připravenému a sjednanému („Kapříci zřejmě připlavali“) spiknutí MIB, tedy rozhodčích. Soupeřovi kati směli neustále a libovolně usilovat o životy našich borců, mohli je podrážet, mlátit hokejkami přes všechny části těla, vrážet našim lokty do obličeje, zezadu přirážet naše mládence na hrazení v jasném úmyslu přivodit jim přinejmenším otřes mozku, a tak dále. Naopak, ihned jak se některý z našich na soupeře neusmál, byl vyloučen za surovost! Tak to tedy prrrr!

Navrhuji, aby šéf českého hokeje na slavnostní recepci ukradl šéfovi světového hokeje pero, a tím pak doma sepíšeme nějaká nová pravidla. Do našeho hokeje se nám nějací cizáci montovat nebudou! Kdyby to nešlo, vystoupíme z EU, ABL, KGB a podobně…

Ale fakt: Za bronz (přiměřený…) hochům děkujeme!!!

A nyní vzhůru za fotbalem do Polska (to je tam, co vyrábějí ty s.ačky, co tu pak my chudáci musíme jíst!) a na Ukrajinu (to je tam, co mučí vězněné expremiérky!). No, to teda asi bude zase sportovní zážitek!!!