weby pro nejsevernější čechy

Vot: Alexandrovci (FOTKY)

Nejlepší koncerty Alexandrovců byly asi ty při kterých spolupracovali s Leningradskými kovboji. To už se asi opakovat nebude, takže jsem skočil do Ústí (nad Labem) ne jeden z těch, který patří do jejich letošní tour. A nebylo to špatné. Letošní českou část toury provází diskuse o tom, jestli Alexandrovci nepřijeli šířit ruský imperialismus. Kolega Doležal třeba v onlineReflexu píše: Od té doby cítím ve vystoupení těch tisíců lampasáků s čepicemi připomínajícími létající talíře (možná jich nejsou tisíce, jen budí takový dojem, a čepice měli v době mého dětství trochu jiné) jakousi dvojznačnost. Kdysi zpívali směs lidových písní, citlivě prokládaných těmi bolševickými, ponejvíce „stalinskými“.[…]Za zpěvu uniformovaných sirén se vydávaly davy českých hejlů na cestu k únorovému vítězství.

Můžu s klidným svědomím prohlásit, že tohle jsem tedy necítil ani minutu, kumšt zpěváků a tenčníků (kteří se mimochodem vejdou do tří autobusů a jedné větší dodávky) tam prostě je a i když nepředpokládám, že bych si koncert hned tak zopakoval, Kalinku jsem si ještě chvíli broukal.

A tady je pár fotek.

(Mimochodem: Nespecifikované ruské armádní veličiny se údajně nechaly slyšet, že pokud nedostanou náležitě vysoké výpalné, Alexandrovci končí. Anebo bude přště vyšší vstupné. Já prostě miluju tenhle svět!)