FK VARNSDORF – FC MAS TÁBORSKO (2:2) [ONLINE]

Šlágr předehrávky jednoho z jarních kol letošní sezóny se hraje v tkzv. Den boje za svobodu a demokracii, což znamená 17. listopadu. Národní fotbalová liga přiváží do Šluknovského výběžku tým FC MAS Táborsko, aby sehrál zápas prvního se čtvrtým, kdy tyto celky od sebe dělí pouhé tři body. Výkop je ohlášen na 13:30. Ilustrační foto: Jakub Trmal
Domácí si stále drží obdivuhodnou podzimní formu, a když jim budou hrát ostatní zápasy kola do karet, posunou se na první příčku bývalé druhé ligy. Minulý zápas v Kotlině porazili Třinec o dva góly, následně udolali zlínský tým o jediný gól, který dával Martin Kouřil. Poslední kolo tohoto podzimu tedy dává varnsdorfským možnost potvrdit svou výjimečnou fazónu.

Do Kotliny ale přijíždí nevyzpytatelné Táborsko, které si z venkovních hřišť posbíralo do této chvíle jedenáct bodů. Stejně jako Varnsdorf porazil tento prozatímní „půlmistr“ své dva minulé soupeře, kteří nesou zvučná jména Viktorky Žižkov a Karviné. Hosté si v tomto zápase věří a doufají v plný bodový zisk i přesto, že známým faktem je remízová povaha vzájemných střetnutí, což ostatně potvrdil jarní zápas, který skončil v poměru 1:1.

Státní svátek ani urputná zima nás nezastaví před ONLINE PŘENOSEM, který obnovíte stisknutím klávesy F5 a najdete ho přímo pod tímto textem.

FK Varnsdorf:

FC MAS Táborsko:

Rozhodčí:

Předem se mnohokrát omlouváme za technické nesrovnalosti, ale náš přenos začne dvacet minut po začátku utkání, což znamená okolo 13:50. Děkujeme za pochopení.

Do třinácté minuty Varnsdorf vedl 1:0.

13´ Varnsdorfský útočník znovu zkusil vystřelit a gól padl, bohužel se jednalo o ofsajd.

18´ Matěj Kotiš předchozí ofsajd s klidem nahradil a zvyšuje vedení domácíchc na 2:0!

22´ Do vápna se krásnou kličkou prodral táborský Vukadinovič a přidává zářez na straně hostů. 2:1!

23´Nezvyklá věc na české poměry, utkání vede žena – Jana Adámková. Hráči ji ale plně respektují, šance jsou na obou stranách a hraje se rychlý fotbal.

28´ Šlágr kola přilákal mnoho fanoušků, z Táborsko dorazily také trumpety, které vyhrávají líbivé melodie.

30´ Varnsdorf si teď zkusil metodu obléhání táborské branky, nepřesnou a hlavně tečovanou střelou pak akci zkazil.

31´ Volný přímý kop pro Táborsko daleko za hranicí vápna odrazila zeď Varnsdorfu na roh.

33´ Domácí nyní často faulují na své polovině a mohou toho litovat. Po jednom z následných kopů si Kočí zastavil míč, neohroženě se otočil a z dálky vystřelil skrytou střelu, kterou vyrovnává na 2:2!

35´ Petr Zieris dostává žlutou kartu za faul.

36´ Jestli mělo nasazení ženské rozhodčí zklidnit emoce zápasu, rozhodně se to nepovedlo. Adámková za posledních deset minut pískla přibližně pět faulů ve prospěch Táborska a domácí fanoušci jsou rozhořčeni.

39´ Hostující Vukadinovič bránil v rozehrávce přímého kopu a obdržel za to žlutou.

42´ Po faulu zůstává na žemi ležet Zieris, nejspíše má vyražený dech a po ošetření musí za lajnu.

44´ Končala při průniku podél čáry vystrčil do autu hráč Taborska, rozhodčí ale posuzuje zákrok jako povolenou hru tělem.

45´ Následně pár hráčů v pokutovém území Táborska padá, rozhodčí nebere píšťalku do úst ani nyní.

Tím první poločas končí a my viděli svižný fotbal, který přinesl čtyři góly. Varnsdorf vlétl do utkání aktivně, rozbil soupeře dvěma góly. Jenže zkušené Táborsko se nenechalo zaskočit, dvougólový náskok stáhlo a posledních patnáct minut se zdál Varnsdorf ztrátou zaražený, což vedlo k mnoha chybám a faulům.

47´ Hned po poločase obrovská šance Varnsdorfu, branka nakonec nepadla.

50´ Další průnik domácích je zakončen rohovým kopem a střelou z dálky, která míjí boční tyč o metr.

52´ Vysoké míče ve středu hřiště končí autem pro domácí. Těm se míč udržet nedaří a dopředu se hrne Táborsko.

53´ K zemi padá Breite, brankář Porcal zahrává volný přímý kop.

53´ Po straně zařadil turbo Vukadinovič, jenže míč mu uskočil.

54´ Po souboji u čáry končí míč právě za ní a hosté rozehrávají roh.

56´ Tvaroha i Končal se zkoušeli prosmýknout po stranách, oba dva na opačné a oba neúspěšné.

56´ Svůj part si dnes odehrál Jakobovský, za kterého nastupuje Mikinič.

58´ Varnsdorf se svoje akce snaží rozehrávat konstruktivně a zlehka, to se mu nedaří a obyčejně se ani nedostane za půlku.

59´ V leže za minutu dvanáct posílá míč do autu táborský obránce, Varnsdorf následnou šanci lehkomyslně zahazuje.

60´ Kotiš nádherně protáhl brankáře Toma a střelou ze středu vápna zkusil zlomit remízu. Následný roh se nepovedl, domácí porazili brankáře na trávník a píská se faul. Když se ležícího Toma ptá rozhodčí, jestli může pokračovat, fanoušci skandují: Pusu, pusu!

64´ Pravou stranou prolítnul Rudnytskyy, dává do středu hřiště, kde se nakonec k míči dostane Schubert, který je úplně sám a na noze má gól. Jeho střela končí dalekou nad.

65´ Vzápětí Schuberta napodobuje Šimák, jenž se ocitá ve stejně výhodné situaci, aby míč poslal mimo.

66´ Tři proti dvoum běželi táborští hráči na Porcala, Končal nakonec táborského hráče předběhl, akci pozastavil a střelu definitivně zlikvidoval Porcal.

67´ Tvaroha si z Vukadinoviče udělal zahrádku a krásně ho okopal. Jasný faul.

68´ Nepovedná střela z dálky od Breiteho nenadělalal hostujícímu gólmanovi problémy.

68´ Volf odchází z promrzlého pažitu, střídá ho Josef Just.

70´ Schubert dostala krásnou přihrávku vzduchem a ještě do běhu, zpracování ho zazlobilo a o míč přišel. Po chvíli kope rohový kop Varnsdorf, Končal je exekutorem.

71´Následný rychlý protiútok se táborskému hráči zúročit nepovedlo, takže raději spadl. Rozhodočí nechala domácí udělat pár dalších přihrávek, pak si věc rozmyslela a kope se nadějná standardka na hranici vápna. Zároveň dostává Breite žlutou.

72´ Z šance nic není, po odehrání je zase faulován domácí hráč a žlutou fasuje Šiml.

74´ Porcal si v brance není úplně jistý, míč chytá du rukavic na hraně velkého vápna, rychle ho pouští z ruky a už už z toho mohla být velká příležitost pro hosty.

75´ Ze hry odstupuje Šimák, místo něj si zahraje Presl.

77´ Rudnytskyy si narazil s Kotišem, ten dostal přihrávku a další tutovku posílá úplně mimo.

78´ Z další akce před bránou promáchl jasný gól Schubert.

79´ Křizná střela domácích z velké dálky končí těsně mimo tři tyče.

80´ Kočí zahrává volný přímý kop přímo do rukavic Porcala.

81´ Na druhé straně si pod sebou ustlal Breite. Kotiš nádherný obloučkem vyzval spoluhráče k hlavičce, nikdo se k ní nakonec nepropracoval.

82´ Presl si střihl parádní kosu na Končala.

82´ Martin Sladký dostává kartu za další faul. Kotiš si míč staví a domlouvá se s Rudnytskyym na zahrání. Promysleli akci tak důkladně, že kapitán míč dostal daleko za Toma.

83´ Sladký proběhl hřiště s míčem u nohy k pravé straně, tam byl ale skluzem přinucen zastavit. Dlouhým nákopem dopředu chtěli domácí rychle oslovit Schubert, jenže ten stál mimo hru.

84´ Varnsdorf dnes asi nechce vyhrát. Tolik spálených šancí, to se jen tak nevidí. Momentálně znovu přestřelil Mikinič, opět v obrovské šanci.

86´ Hosté střídají Vukadinoviče za Džafiče.

87´ Hosté se snaží zdržovat, vidí, že blíž k brance mají domácí.

88´ Poslední střídání zachytilo do las Rudnytského, za kterého se na pár minut podívá do hry Šraga.

90´ Adámková nastavuje dvě minuty. Zároveň výměna hráču Táborska, Strnad ze hry, Musiol do ní.

90+1´ A hosté zapálili pyrotechniku. To je mi zápas!

90+2´ Nic zajímavého se už neděje a utkání končí.

Druhý poločas žádné překvapení neukázal, více šancí měl zaslouženě Varnsdorf, žádnou z nich ale proměnit nedokázal. Shrnutí zápasu a fotogalerii najdete na našich stránkách. Děkujeme za pozornost a přejeme nádherné nedělní odpoledne.