weby pro nejsevernější čechy

V rumburském skateparku se létalo i padalo

Létající chlapci na kolech či koloběžkách se už po šesté sešli na Contestu Rumburk, soutěži BMX kol a freestylových koloběžek. Díky počasí a parádní zábavě byl skatepark zaplněn více diváky než minulý rok.

Rumburský skate park byl ve středu 23.května 2012 obohacen skvělou zábavou plnou skoků, pádů, emocí a soutěžení mezi rumburskou freestylovou elitou. Nejvíce zaujal Tomáš Hála, který i po nepovedeném backflipu neztratil odvahu a vystřihl nový ještě jednou a parádně, což diváci ocenili bouřlivým potleskem. Nejen Tomáš, ale i všichni ostatní zaujali, a nejlepší z nich, kromě Tomáše i Míša Brož, Tomáš Vršek, Dominik Beláň, Michal Cirhan a Tomáš Dušánek byli oceněni a stoupli si na pomyslné stupně vítězů na jedné z ramp.

Mezi chlapci zářila i jediná ženská účastnice Contestu, osmadvacetiletá Žanda, která jezdí pouhé dva měsíce. ,,Moc mě to chytlo, a proto jsem chtěla zjistit, jestli zvládnu to, co kluci,“ řekla po svém vystoupení.

ex

„Bajkovou“ peckou byli dva liberečtí kluci, devatenáctiletý Ondra Bělohoubek a třináctiletý Kuba Benda, kteří předvedli divákům to, co dokáže tvrdý sedmiletý trénink. Triky jako one hand, no hand, 360, backflipy a další nechyběly a dokázaly lidi zvednout z laviček. Čerstvý maturant Ondra se svěřil se svými plány: „Chci být co nejdéle studentem, abych se mohl co nejvíce věnovat bajku,“ plánuje na několik let dopředu. Ondrova jezdecká úroveň je již natolik vysoká, že o něj projevují zájem i sponzoři, což mu zatím mohou rumburští závodníci jenom závidět.

Tato exhibice se koná v Rumburku už šestým rokem a měla by být inspirací pro rumburskou mládež. „I přesto, že letos bylo míň závodníků než loni, tak o to víc bylo diváků, a tím i skvělejší atmosféra. Je to paráda, že se to dokáže takhle sejít,“ řekl jeden z organizátorů Herby. Organizátoři Contestu ,,brabčáci“se netají tím, že se chtějí sejít příští rok zase. Můžeme jen doufat, že účast bude stejně hojná ne-li větší.

Tady je jeden set fotek od Ondry Uhra:

A tady něco od Douchy:

A nezapomeňte, že je tu ještě jeden článek z téhle akce :) a další fotky ->

Tagy