Boj o Varnsdorf aneb basket BK Varnsdorf A – USK Slavie Ústí nad Labem 90:81 po prodloužení.

V sobotu 8.2.2014 odehráli muži A TJ Slovanu Varnsdorf v rámci 15. kola Severočeské basketbalové ligy zápas s týmem USK Slavie Ústí nad Labem.

Postavení týmu v tabulce napovídalo, že bychom mohli vidět kvalitní utkání. Bohužel od počátku hosté, posouvali utkání od sportovního k bojovnému. Neustálé komentování výroků rozhodčích hráči z lavičky a protesty hostujícího kouče, vneslo do zápasu nervozitu. To se podepsalo i na úrovni hry domácích. Ti se správně nenechali vyprovokovat a soustředili se na svou hru. Postupně získávali převahu v poli i ve skóre a zdálo se, že si kráčí k dalšímu domácímu vítězství. V polovině poslední čtvrtiny vedli o 11 bodů. Jenže zapomněli na to, že zápas končí posledním hvizdem rozhodčího! Ztráta koncentrace na hru, několik ztracených balonů v poli a úspěšných protiútoků hostů probudilo domácí těsně před koncem zápasu za stavu 72:74!!! Poslední vteřiny byly drama a domácím se podařilo alespoň vyrovnat a poslat zápas do prodloužení. To už hala pochopila, že domácí potřebují pomoc a burácela. Do prodloužení vstoupili lépe hosté, ale domácí si skóre pohlídali. Přehnané protesty ústeckých v poli, na lavičce a kouče rozhodčí ustáli a „odměnili“ klasifikací technických chyb. Tím bylo o výsledku utkání rozhodnuto. Hosté závěr utkání psychicky nezvládli a jejich destruktivní strategie, se obrátila proti nim. V bitvě o Varnsdorf zvítězili domácí. Ale basketbal utrpěl „porážku“.