17. kolo Rumburské hokejové ligy – rekapitulace.

V první třetině to nebylo tak znát. Hrál se vyrovnaný hokej, s šancemi na obou stranách. A protože brankář domácích neměl svůj den, i skóre se dramaticky neklonilo na jejich stranu. Hosté dobře kontrovali a na konci druhé třetiny byl stav 8:8! A hosté začali pošilhávat alespoň po bodíku za remízu. Poslední třetina tak slibovala dramatický průběh. Jenže skutečnost byla jiná. Po sérii mně nepochopitelných, čímž nepíši nesprávných, rozhodnutí rozhodčího, na ledě zavládla oboustranná nervozita a hokej se vytratil. I rozhodčí je jen člověk, a i muži mají své dny. Domácí šli do vedení a v samotném závěru své vítězství opticky zvýraznili.
Fotogalerie : Boston – DK Střelnice

Mělník – Šenov 4 : 8
Specifikum rumburské ligy je, že při hracím systému každý s každým, se někteří soupeři utkají dva dny po sobě. Středeční večerní utkání, kdy domácí Šenov hostil Mělník, jsem neviděl celé, jen první třetinu, pak jsem utekl do tepla. Hosté vyhráli 7:3, neboť domácím chyběl útok. Byl jsem zvědav, jak dopadne odveta následující den. Na led nastoupila mužstva s vyrovnaným počtem mužů v poli, bylo to 7 na 7. A bitva mohla začít. Opravdu hokejová bitva. Hokej je kontaktní sport, takže občas je to souboj muže proti muži, ale měl by to být souboj podle pravidel. Tvrdý ale čestný. Pak hokej dostává tu správnou šťávu. A je to potěšení pro diváky i hráče. I když některé rány bych držet nechtěl i tak. Jenže tento zápas spíš připomínal hokejový ring volný. A navíc, rozhodčí to bohužel moc neukočíroval. Z předcházejících řádků by se mohlo zdát, že obě mužstva nahrazují hokejový um silou, násilím a záludností. Opak je pravou, obě mužstva umí hrát hokej! A to velmi dobře! Když vynechají „silové“ prvky, které k hokeji nepatří, je se s radostí na co dívat. Takových chvil, ale v tomto utkání, pardon bojovém střetnutí, moc nebylo. Škoda. Hosté oplatili domácím středeční porážku a po zásluze zvítězili.
Fotogalerie : Mělník – Šenov