Nešťastná porážka hostů v úvodu jarní sezóny !!! FK ČL Neštěmice – SK Stap Tratec 1:0 (0:0)

Na tento zápas se Vilémovští fotbalisté pečlivě připravovali, protože věděli, že to na umělé trávě mini rozměrů nebudou mít jednoduché a bohužel se o tom přesvědčili. Domácí skoro vyměnili sestavu oproti té, co v zimním poháru v Děčíně dostali od Vilémova devět branek a hlavně výborný gólman a zkušený stopér s ligovými zkušenostmi T.Novák jim notně bránili v jejich útočných aktivitách. A když se již zdálo, že to bude plichta a dojde na penaltový rozstřel, domácí rozhodli a bylo vymalováno. Nejdůležitější minuty zápasu:
16´ – dlouhý aut a první dobrá šance Buryánka, ale pozorný gólman domácích byl na svém místě a ránu chytil
17´- dělovka hostujícího Choda z 18-ti metrů šla jen těsně nad branku domácích
18´- pěkná akce po ose Soukup – Vavroušek – Bílek, ale jeho dobře mířenou střelu gólman domácích lapil
19´- parádní dělovka hostujícího Soukupa bez přípravy neskončila opět v síti, ale jen těsně vedle
28´- odražený balón od domácího valu přistál na kopačce Jindřicha, ale jeho dělovka šla opět jen těsně vedle
31´- centr do vápna hostů a domácí kanonýr Kroh v dobré šanci střílel jen vedle Vaňkovi branky
37´- střela exreprezentanta Láchy z 20-ti metrů skončila jen vedle branky Vaňaka
41´- odražený balón po rohovém kopu přistál na kopačce Kroha, ale jeho střelu pozorný Vaňak opět chytil
43´- faul Jircháře a trestný kop domácích na hranici velkého vápna zahrával Paseka, ale míč šel jen nad bránu
45´- domácí v čisté šanci,ale Martínek tváří v tvář Vaňkovi ji zahodil, když gólman hostů předvedl parádní zákrok
První půle byla zcela vyrovnaná, v úvodu to byla jen oťukávačka, pak mírný tlak hostů a závěrečná čtvrthodinka zase patřila domácím válečníkům. Ani jeden tým však branku nedal a tak skončil poločas po zásluze bezbrankovou plichtou.
47´- dobře kopnutý roh Buryánka a dezorientováný domácí Lácha míč špatně trefil a ten přistál na spojnici tyče a břevna a za zády nereagujícího domácího gólmana se po lajně vykutálel ven, když se hosté již radovali z gólu !!
48´- trestný kop hostů z 18-ti metrů zahrával Buryánek, ale jeho střelu k tyči domácí gólman chytil
65´- pěkný průnik Čudy po levé straně, načechraný míč na Vavrouška, ale tomu chyběl krůček k teči či střele
73´- pohotová střela hostujícího Soukupa skončila jen vedle branky domácího týmu
77´- trestný kop domácích zahrával Paseka, ale jeho střelu vykopl dobře stojící Dobeš z brankové čáry
83´- ulička domácích mezi beky, kde se na hranici ofsajdu objevil Paseka a prostřelil Vaňaka a rozhodl – 1:0
86´- domácí po rohovém kopu v dobré šanci Láchou, ale Vaňak jeho střelu bez problému chytil
Pro hosty je tato ztráta bodů určitě zklamáním, ale nutno říci, že domácí podali zodpovědný a velmi dobrý výkon. Obranu skvěle dirigoval velezkušený Tomáš Novák, zálohu zase exreprezentant Lácha s Pasekou a v útoku dělal hostům největší problémy kanonýr Krok. Hosté hráli také velmi dobře, ale na malém prostoru nedokázali zcela využít svou největší zbraň a to je kombinační hra s rychlým přechodem do šancí. Hřiště bylo nejen velmi úzké – max. 50 metrů, ale i krátké – necelých 90 metrů a to už je plochy, která chyběla. Hrálo se tudíž neustále v soubojích a volného prostoru pro kombinaci bylo velmi málo. Přesto by si hosté za svůj výkon a vývoj zápasu zasloužili alespoň bod, ale v závěru zápasu drobnou nepozorností pustili domácí do šance a ti ji bohužel dokázali proměnit a tři body jsou jejich.